Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralelci Akaydın'a Sapan ayar verdi

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'ın Facebook'tan Baykal'a sataşması üzerine CHP Milletvekili Sapan, Twitter'da 'İmam Mustafa' ifadesini kullanarak cevap verdi

Giriş Tarihi: 22.8.2014
CHP'li eski Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, isim vermeden Deniz Baykal ve arkadaşlarını eleştirmesi CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan'ı oldukça kızdırdı. Sapan, Akaydın'a Twitter üzerinden 'İmam Mustafa' diyerek cevap verdi.

İLK AÇIKLAMA AKAYDIN'DAN
CHP'nin 5-6 Eylül tarihlerinde yapacağı kurultay öncesi partililere seslenen bir açıklama yayınlayan Akaydın, Baykal ve arkadaşlarını şu sözlerle eleştirmişti: "Değerli CHP'li arkadaşlarım, partimize yıllardır yaşatılan senaryo yeniden fırına sürülmüştür, lütfen oyuna gelmeyelim. 40 sene önce rahmetli Ecevit'e, 30 sene önce rahmetli İnönü'ye yapılan tezgahların benzeriyle karşı karşıyayız. Bu tezgahın arkasında, yerel seçimlerde Antalya'da partimizin kaybetmesi için çalışanlar, 2010 referandumunda Sayın Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine çalışanlar vardır. Bunlar, basın karşısında sureti haktan gözükmeyi de çok iyi bilirler. Ne yazık ki bu zihniyet şu anda, Muharrem İnce ve Ülker Tarhan'ı da kullanıyorlar. Bu hizip kadrosunu istirahata çekmeden CHP'ye huzur yoktur. Sayın Erdal İnönü'nün 3 kez verdiği dersin benzeri 5-6 Eylül'de verilecektir." Akaydın'ın açıklamalarına oldukça sert bir üslup kullanarak cevap veren Sapan, 'Paralelci imam Mustafa' diye seslendiği Akaydın'a şunları söyledi: "Dünün fanatik Kemalist'i, ulusalcısı, bugünün paralelcisi sabık başkan, imam Mustafa fetva vermiş: "Baykal'ın oyununa gelmeyin" önce özeleştiri."

FIRILDAK OLMAK ZOR

Sapan, ikinci Twit'inde "İmam Mustafa rektörken bana CHP'li olmadığını söylemişti. Sonra fena Kemalist oldu, türbana dikeldi. Sonra paralelin has evladı oldu" ifadelerini kullandı. Sapan bir diğer Twit'inde "Allah kimseyi şaşırtmasın. Allah kimseyi sabık-imam başkan Mustafa'nın düştüğü duruma düşürmesin. Fırıldak olmaz zor" diye yazdı.

SAPAN'IN PM ENDİŞESİ
Akaydın'ın "CHP'lileri Böcek gibi ezmek gerek, bilgisiz cahiller" diyerek aşağıladığını açıklayan Sapan, Akaydın'ın paralelci kadrosundan Parti Meclisi'ne girmeye çalıştığını söyledi. "CHP'lilerin işini yapanı işten atarım diye tehdit eden sabık başkan paralelci imam Mustafa PM'ye girerse vay CHP'lilerin haline vay ki vay!" diyerek endişesini dile getiren Sapan, paylaşımlarını şöyle sürdürdü: "Bir canlı düşünün ki Baykal'a: 'Siz yaşayan Atatürk'sünüz' desin. İstifa edince de tam aksi beyanatlarda bulunsun. Paralelci imam Mustafa işte! Ne demişti paralelci-imam Mustafa: 'Ben Pensilvanya ile asla görüşmedim' sonra? 'Kimseyi ilgilendirmez!' sonra; 'Görüştüm. E, ne var bunda?"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralelci Akaydın'a Sapan ayar verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN