Ateş Kuşları görevde

Giriş Tarihi: 23.8.2014

Amfibik özelliğe sahip denize inip kalkabilen CL-215 Ateş Kuşu, yangın söndürmede kritik bir görev alıyor. Uçakların halkın fitre, zekat ve kurban derisi bağışlarıyla alındığının altı çizildi

THK Antalya Şube Başkanı Vasıf Yüceliş, yangın söndürme filosu ve ekip sorumlusu Kaptan Pilot Erdoğan Aslantaş'ı ziyaret ederek yapılan görevler hakkında bilgi aldı. Yüceliş, "Orman yangınları ile mücadele bir takım oyunudur. Orman Genel Müdürlüğü'ne ait tüm yer ekiplerinin ve teçhizatlarının yanı sıra, havadan keşif ve yangın söndürme uçak ve helikopterleri her yangın sezonunda büyük bir takım olarak ve ahenk içerisinde yangınlara müdahale ediyor" dedi.

UÇAKLARI HALKIMIZ ALDI

THK Antalya ekibinde 4 pilot, 3 teknisyen, 1 koordinatör, 1 şoför, 1 hizmetli personel olmak üzere toplam 10 personel ile Antalya Orman Bölge Müdürlüğü'nün en tecrübeli personeli arasından seçilen 1 orman mühendisi bulunduğunu anlatan Yüceliş, "Antalya ve çevresinde 1 Haziran'dan bugüne kadar 17 büyük yangın olayına müdahale amacıyla kalkış yapıldı" dedi. CL-215 uçakları ve ekipmanlarının, halkın fitre, zekat ve kurban derisi yardımları ile satın alındığının altını çizen Yüceliş, "Gelecek nesillerimize miras bırakacağımız milli servetimiz ormanlarımızın korunmasında bu yıl da büyük bir başarı ile görev yapmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ateş Kuşları görevde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN