Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık kaç para?

Antalya İl Spor Güvenlik Kurulu'nda ambulans krizi yaşandı. İl Sağlık Müdürlüğü, 'Para yoksa ambulans da yok' dedi, spor adamları isyan etti

Giriş Tarihi: 24.8.2014
Önceki gün gerçeklestirilen Antalya Il Spor Güvenlik Kurulu Antalya Valisi Sebahattin Öztürk baskanlıgında toplandı. Toplantıya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Il Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ahmet Yurdagül, kaymakamlar, belediye baskan vekilleri, Il Saglık Müdürlügü ile diger kamu kurum ve kuruluslarının temsilcileri, spor kulüpleri yöneticileri katıldı.

AMATÖRE BÜYÜK DARBE

2014-2015 sezonunda alınacak güvenlik tedbirlerinin konusuldugu toplantıda en çok saglık konusu tartısıldı. Il Saglık Müdürlügü yetkilileri, spor müsabakalarına ücreti ödenmedigi sürece ambulans görevlendirilmeyecegini, sadece saglık memuru destegi verilebilecegini açıklayınca spor adamları duruma tepki gösterdi. Özellikle amatör kulüplerin bu kararla büyük sorun yasayacagı kaydedildi.

TEK KURTULUŞ YOLU SPOR

Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Baskanı Metin Bulut söz alarak, kulüplerin bu konuda maddi gücünün olmadıgını belirtti. Bulut, "Antalya'da 7 bin amatör karsılasma oynanıyor ve saglık hizmeti alınamıyor. Günümüzde 'bonzai' denen illet evlatlarımızı zehirliyor. Bu illetten ve kötü alıskanlıklardan kurtulmanın tek yolu çocuklarımızı spora çekmektir" dedi.

GENELGE VAR, PARA YATACAK
Bu şartlarda çocuklara spor yaptıramayacaklarını anlatan Bulut sorunun çözülmesini istedi. Vali Yardımcısı Mehmet Kurdoğlu ise konuyla ilgili bir genelge olduğunu ve bu paranın yatırılması gerektiğini kaydetti. Diğer illerde böyle bir paranın yatırılmadığının hatırlatılması üzerine ise Kurdoğlu, "Şimdiye kadar mahalli imkanlarla sorunu çözdük. Diğer illerde ne yapılıyorsa biz de aynısını yaparız" yanıtını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık kaç para?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN