Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulaşım problemi için alternatif yol çözümü

Antalya Büyüksehir ve Kepez Belediyesi, sehrin imar planında yer alan ve daha önce bir bölümü yapılan 20 kilometre uzunlugundaki yolun kapalı olan kısmını da ulasıma açıyor

Giriş Tarihi: 24.8.2014
Antalya sehir içi ulasımda yasanan sıkıntıları çözmek için viyadüklü köprülü kavsak çalısmasıyla birlikte alternatif çevre yollarının yapılması da düsünülüyor. Alternatif yollardan bir tanesinin de Korkuteli Kavsagı ile Havalimanı Kavsagı arasında Kepez ilçesinin kuzeyinde açılması planlanıyor. Kepez Belediyesi, imar planında yer alan 20 kilometre uzunlugundaki yolun bir kısmını geçtigimiz yıllarda ulasıma açarken, yolun sadece Duacı ve Göçerler mahalleleri bölümü ile Altınova bölgesindeki kısmı kapalı bulunuyor. Antalya Büyüksehir Belediye Baskanı Menderes Türel ve Kepez Belediye Baskanı Hakan Tütüncü'nün katılımıyla geçtigimiz günlerde yapılan hizmet istisare toplantısında, yolun kapalı olan bölümlerinin açılması gündeme geldi. Toplantıda yolun yatırım programına alınarak bir an önce açılması kararlastırıldı. Baskan Tütüncü, yol güzergahında imarla ve mülkiyetle ilgili herhangi bir sıkıntının olmadıgını, yolun Altınova bölümünün imar uygulamasını da yaptıklarını aktardı. Yolun açılması için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını aktaran Baskan Tütüncü, sehrin kuzeyinde açılacak yolun hem kent için trafigini rahatlatacagını hem Kepez'e ciddi bir hareketlilik getirecegini kaydetti.

EXPO 2016'YA YETİŞECEK

Yolun batı baslangıcının Antalya Bulvarı'nın Korkuteli Kavsagı'ndan olacagı, Kent Ormanı'nın kuzeyinden devam edecek olan yolun, atıs poligonun batı kısmından ve Duacı mahallesinin güneyinden geçerek Masa Dagı'na baglanılacagı belirtildi. Yolun bu kısmın açılmasıyla bölgeye yapılacak olan sehir hastanesinin yol probleminin de çözülecegi ifade edilirken, yeni yolun Masa Dagı'nın dogu yakasından ve Fevzi Çakmak mahallesinden geçerek ulasıma açılmıs olan Muammer Aksoy caddesi ile birlestirilecegi kaydedildi. Daha sonra Kır Çiçegi caddesinden devam edecek olan yolun Beskonak Köprüsü'nden Altınova bölgesindeki 60 metrelik yolla bulusturulacagı, bu kısmın da yapılmasıyla birlikte 20 kilometre uzunlugundaki bulvar açılmasının Havalimanı Kavsagı'nda son bulacagı bildirildi. Antalya Büyüksehir Belediyesi'nin, yolu Antalya EXPO 2016'nın açılısına yetistirmeyi planladıgı ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşım problemi için alternatif yol çözümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN