Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aydınlık yarınlara yürüyoruz

Antalya Milletvekili Enç, Antalya'nın eğitimde yükseldiğini belirterek, "Aydınlık yarınlara doğru emin adımlarla ilerliyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 28.8.2014
AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, 2014-2015 eğitim öğretim yılının 15 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayacağını hatırlatarak, "Antalya, eğitimde çok iyi bir seviyede ve artan bir ivmeyle eğitim kalitesini yükseltmektedir. Tüm eğitim camiamız, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte aydınlık yarınlara emin adımlarla yürüyoruz" dedi.

80 İL VE 50 ÜLKE

AK Parti hükümetlerinin eğitim konusunda ciddiyetle ve önemli çalışmalar yaptığını belirten Enç, "Antalyamız, 80 ayrı il ve 50 farklı ülkeden 420 bin öğrencimizin öğrenim gördüğü, yıllık yüzde 3,4'lük nüfus artış oranıyla Türkiye'nin 5. büyük ili konumundadır. Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, ilimizde eğitim başarısının arttırılması, daha ileri ve daha yüksek seviyelere taşınması amacıyla İlköğretim ve Lise Başarı Artırma Projesi (İLBAP) kapsamındaki çalışmaları, değişen ve gelişen şartlara bağlı olarak güncellenmekte, planlı ve programlı olarak devam etmektedir" dedi.

YENİ DERSLİKLER GEREKİYOR

Antalya'da her yıl ortalama 15 bin öğrencinin eğitim sistemine dahil olduğunun altını çizen Milletvekili Enç, "Bu nedenle Antalya'da her yıl en az 500 derslik yapılması gerekmektedir. Derslik başına düşen öğrenci sayısı ideal seviyede tutulmadığı takdirde eğitim başarısı elde edilemez. Hayırseverler desteği ile devam eden eğitim yatırımları bugün itibariyle yüzde 56'lık bir orana ulaşmıştır. Bu noktada destek veren hayırseverlerimizi minnet ve şükranla yad ederken, kendilerine bu vesileyle teşekkür ediyorum" diye konuştu.

EN FAZLA BÜTÇE EĞİTİME

AK Parti'nin en fazla bütçeyi eğitime ayrıldığını belirten Enç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Antalya'da 2003-2014 yıllarında 5 bin 11 derslik yapılmıştır. Bin 721 dersliğin yapımı da devam etmektedir. Antalya'da 2002'de öğretmen sayısı 13 bin 114 iken, 2013-2014 öğretim yılında bu sayı 22 bin 951 olmuştur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydınlık yarınlara yürüyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN