Su kullanımı zirve yaptı

Giriş Tarihi: 28.8.2014

Sıcaktan bunalan Antalyalılar serinlemek için suya hücum etti. 24 Ağustos Pazar, 2014 yılının en fazla su tüketilen günü oldu

Antalya'da 24 Ağustos Pazar günü yaşanan ortalama 40.4 derece sıcaklıkla birlikte yeni bir rekor kırıldı. Aşırı sıcaklara Pazar tatilinin eklenmesi ve vatandaşın günün büyük çoğunluğunu evlerinde geçirmesi günlük su tüketiminin en üst seviyeye çıkmasına neden oldu. Antalya'nın 5 merkez ilçesinde geçen Pazar tüketilen su miktarı rekor seviyeye ulaştı.

432 BİN 553 METREKÜP

Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü'nden (ASAT ) alınan bilgilere göre 24 Ağustos Pazar günü 5 merkez ilçe ve Döşemealtı'nın 8 köyünde toplam tüketilen su miktarı 432 bin 553 metreküpe ulaştı. Bu yılın en fazla su tüketildiği gün olarak kayıtlara geçen 24 Ağustos sorunsuz bir şekilde atlatıldı. ASAT yetkililer tüketimde yaşanan artışı günden güne takip ettiklerini ve Pazar günü bu boyutta bir talep ile karşılaşacağını tahmin ettiklerini belirterek gerekli önlemlerin alındığını vurguladı. Gün sonunda kuyularda su miktarının dip seviyelere ulaştığını ifade eden yetkililer, yeteri miktarda suyun kuyulara tekrar depolandığını Antalya'nın su sıkıntısı çekmeyeceğini aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Su kullanımı zirve yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN