Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koltuk altından kalp ameliyatı

Giriş Tarihi: 29.8.2014
Koltuk altından bir kesiyle, kas ve kemik kesmeden yapılan kalp ameliyatı hakkında bilgi veren Medical Park Antalya Kalp Hastanesi Direktörü Prof. Dr. Hüseyin Okutan, "Bu operasyonla enfeksiyon riski daha çok düştüğü gibi hastanın iyileşme süresi de kısalıyor" dedi.

KEMİK KESİLMEDEN YAPILIYOR

Koltuk altı tekniğinde herhangi bir kemik kesilmediği için, hastaların ameliyat sonrası dönemlerini daha rahat geçirdiğinin altını çizen Prof. Dr. Okutan, "İçeride yapılan işlem her iki yöntemde de standart kalp ameliyatıdır. Koltuk altından yapılan kalp ameliyatları kesilip, açılmadan yapılmış olur. Bu teknikte herhangi bir kemik kesilmez, ameliyat kaburgaların arasından girilerek yapılır" dedi.

ESTETİK KAYGISI OLANLAR

Bu ameliyat tekniğinin kadın ya da erkek cinsiyet ayırt etmeksizin geniş bir hasta grubuna uygulanabildiğini belirten Prof. Dr. Hüseyin Okutan, "Hasta gençse, estetik kaygıları yüksekse, yarasının görünmesini istemiyorsa tercih nedeni olabilir. Özellikle bayanlar için ameliyat izi sutyen altında kalacağı için çok tercih edilmektedir. Yine, şişman, şeker hastalığı bulunan veya yaşlı hastalarda da kullanılabilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koltuk altından kalp ameliyatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN