Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhtarlar raylı sistem istiyor

70 bine yakın insanın yaşadığı Meltem, Yıldız, Bayındır, Soğuksu ve Memurevleri mahallesi muhtarları tramvay hattının kendi mahallelerine kadar uzatılmasını istedi

Giriş Tarihi: 30.8.2014
Muratpaşa ilçesinde bulunan 5 mahallenin muhtarı, raylı sistem talebinde bulundu. Meltem Mahallesi Muhtarı Muazzez Kaval, Yıldız Mahallesi Muhtarı Süleyman Karakuş, Memurevleri Mahallesi Muhtarı Muhammed Bıcıoğlu, Soğuksu Mahallesi Muhtarı Mustafa Aydın ve Bayındır Mahallesi Muhtarı Hasan Zorlu yapıkları ortak açıklamada raylı sistem hattının bulundukları bölgeye kadar uzatılması halinde mahalle sakinlerinin ulaşımının büyük ölçüde kolaylaşacağını söyledi.

BURASI ŞEHRİN MERKEZİ

Mahallelerin bulunduğu bölgede hastane, vergi dairesi, üniversite, adliye gibi önemli kamu kurumlarının olduğunu ve bu sebeple binlerce insanın her gün bu bölgeye geldiğini belirten muhtarlar, raylı sistemin Meltem güzargahına uzatılması ile tüm Antalyalıların hayatlarının kolaylaşacağını bildirdi. Meltem mahallesine yapılan 33 bin kişilik stadyum ile bölgeye daha fazla insanın ulaşmak isteyeceğini de hatırlatan muhtarlar, üniversite öğrencileri i��inde tramvayın çok önemli gelişme olacağını savundu.

Yaşlılarımız hastaneye gitmekte zorlanıyor


Muhamed Bıcıoğlu
Memurevleri Mahalesi Muhtarı: Mahallenin bir tarafından tramvay geçiyor ama Meltem tarafına gelmesini de isteriz. Çünkü mahalle halkının büyük çoğunluğunu yaşlılar oluşturuyor. Devlet Hastanesi'ne, Üniversite'ye sıklıkla gidiyorlar. Bu hat üzerinde tramvay olması yaşlılarımız için çok büyük bir avantaj olur. Mahalleli kesinlikle tramvayın yapılmasını istiyor.

Meltem'deki stadyum için zorunluluk oldu

Muazzez Kaval

Meltem Mahalesi Muhtarı: 30 bin nüfusla en kalabalık mahalle burası. Raylı sistemin ilk çizilen güzergahı Meltem'i kapsıyordu. Şimdi bir de stat yapıldı. Meltem'in ulaşım sorununu en güzel çözecek sistem tramvaydır. Hastaneler, fakülte ve vergi dairesi burada, devlet daireleri burada. Raylı sistem şart.

Kamu kurumlarına ulaşım kolaylaşır

Süleyman Karakuş

Yıldız Mahalesi Muhtarı: Tramvayın mahallemizden geçmesi vatandaşımız için çok daha iyi olacak. Otogar'dan başlayıp Meltem ve Yıldız mahallesinden geçip Şarampol'e bağlanırsa buradaki halka büyük bir kolaylık sunulmuş olur. Bu sayede işe gidiş gelişler daha da kolaylaşmış olur.

Raylı sistem büyük kolaylık sağlayacak

Mustafa Aydın

Soğuksu Mahalesi Muhtarı: Mahallemizde yaklaşık 16 bin kişi yaşıyor. Genellikle orta gelir grubu memur ve işçiler. Raylı sisteme mahalle sakinlerinin yoğun bir talep göstereceğini düşünüyorum. Çoğu zaman vatandaş tramvaya binmek için üşenmeden Çallı'ya kadar yürüyor. Hattın buraya gelmesi mahalle için çok güzel olur.

Toplu ulaşımda sorun yaşıyoruz

Hasan Zorlu

Bayındır Mahalesi Muhtarı: Mahallemize otobüs girmiyor. Genellikle Meltem ve Soğuksu'dan geçen araçları kullanıyoruz. Yaklaşık 15 bin nüfus var. Mahalle halkı toplu ulaşımın konusunda büyük sıkıntı yaşıyor. Tramvayın bu bölgeden geçmesi halinde ulaşım konusunda önemli bir rahatlama elde ederiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhtarlar raylı sistem istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN