Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yükseliş Koleji İngiltere'de

Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Eğitim Kurumları öğrencileri, Yaz Okulu projesi kapsamında öğretmenleri ile birlikte İngiltere'de 14 gün geçirdi

Giriş Tarihi: 30.8.2014
Hedefini çizgi üstü nesil yetiştirmek olarak belirleyen Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Eğitim Kurumları öğrencileri, " Yaz Okulu" projesi kapsamında öğretmenleri ile birlikte İngiltere'de 14 gün geçirdi. Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık gezinin, öğrencilerin farklı ülke ve kültürleri tanıması, yurtdışındaki yabancı uyruklu öğrencilerle kaynaşması amacını taşıdığını belirterek, "Öğrencilerimiz ayrıca, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanında; günde 3 saat olmak üzere 30 saatlik İngilizce eğitimi aldılar. Okulda öğrendikleri İngilizcelerini geliştirme - kullanma ve pratik yapma fırsatı buldular" dedi.

BIG BEN'İ DE GÖRDÜLER

Yükseliş koleji öğrencileri, Londra ile başlayan gezi programında, İngiltere'nin sembolü olan Big-Ben ve dünyaca ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds'u, Oxford'da dünyanın en büyük kütüphanelerinden biri olan Bodleian Library'yi ziyaret etme imkanı buldu. Öğrenciler Salisbury, Brighton ve Chichester merkezlerini de gezerek, programını sonlandırdı. Kolej yetkilileri bir yandan Türkiye genelinde artarak elde ettikleri başarıları ve bir yandan da Antalya'nın Avrupa'ya açılan eğitim penceresinde hızla yer almalarının kendilerini gururlandırdığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yükseliş Koleji İngiltere'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN