Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Düşler Akademisi büyük ilgi görüyor

Engelli bireylerin sosyal yaşama katılımını sağlamak adına oluşturulan akademi gönüllülerin akınına uğradı

Giriş Tarihi: 1.9.2014
Vodafone'un, engelli bireylerin hayata katılımını artırmayı sağlamak adına Alternatif Yaşam Derneği ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile yürüttüğü 'Düşler Akademisi Projesi', büyük ilgi görüyor. Akademi, Antalya'nın Kaş ilçesinde 2 ay önce açıldı.

DÜNYANIN HER YERİNDEN

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel'in de katıldığı tanıtım toplantısında AYDER Başkanı Ercan Tutal, "Dünyanın her yerinden gönüllü olarak Düşler Akademisi'nde görev almak isteyen gençler buraya gelmeye başladı. Gönüllüler artık Düşler Akademisi'ni cazibe merkezi olarak görüyorlar" dedi.

35 YABANCI GÖNÜLLÜ

Akademinin 20 dönümlük arazide kurulduğunu belirten Tutal, merkezde yılda bin engelliye eğitim, sanat, spor ve rekreasyon alanlarında hizmet verildiğini kaydetti. Tutal, onlarca engelli vatandaşı Kaş'ta ücretsiz ağırladıklarını anlatarak, "Geçen hafta burada Japonya, Güney Kore, ABD, İtalya ve Fransa'dan 35 yabancı gönüllümüz vardı. Öğrenciler burada staj yapıyorlar ya da buranın kariyer yolculuklarında önemli bir adım olduğunu düşünüyorlar. Gönüllüler buraya tanımadıkları kişilere yardım etmek için geliyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düşler Akademisi büyük ilgi görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN