Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: 'Oyum heba olmamış'

Giriş Tarihi: 3.9.2014
Geçtiğimiz, yada "Antalya'nın karanlık yılları" olarak nitelendirilen Akaydın döneminde ulaşım ile ilgili pek çok yazıyı bu sütunlara taşıdık.
Özellikle okuyucularımızın bu konudaki feryatlarını dile getirdik. Ancak 5 yıl boyunca Akaydın ve ulaşım ekibinin direnci ile karşı karşıya kaldık. Yanlış üzerine yanlışlar eklendi ve Antalya kilitlendi.
Önceki gün gelen bir mail ise Sabah Akdeniz'in bir köşe yazarı olarak açıkça ifade edeyim ki beni gururlandırdı. Sadık bir okurumuz 10 Mayıs 2013 tarihindeki mailini gazete çıktığı gibi göndermiş ve sonra da en alta ne yazmış bir bakalım.
Önce ilk maili özetleyerek aktaralım, bakalım sonra ne eklemiş; "Kepez'de ikamet eden bir okuyucumuz mail göndermiş… Öncelikle girizgah bölümünde Sabah Akdeniz ve şahsım adına yazdıkları için teşekkür etmek boynumuzun borcu… Değerli okuyucumuz kendisinin Diyarbakırlı ve 70 yaşında olduğunu belirtmiş, bayrağımızın dalgalandığı her yerde bir kaldırım taşına dahi zarar gelse canı gönülden üzüldüğüne dikkat çekmiş. Mail uzun olduğu için tamamını sizlere aktaramıyorum ama, bayrak vurgusu ve diğer söylemleri ile açılım sürecini açıkça desteklediği ortaya çıkıyor. Hem memleket meselelerine, hem de yaşadığı kentte çevreye karşı oldukça duyarlı olduğunu vurguluyor.
Sonra ulaşım konusuna giriyor ve şu satırları dile getiriyor; "AKP Büyükşehir'i idare ederken çok rahattık. Ulaşım açısından benim sokağımın başından Tıp Fakültesi'ne, Konyaaltı'na Doğu Garajı'na belediye otobüsleri ring seferleri yapıyordu. Buradan Özgürlük Bulvarı'na kadar minibüsler gene Doğu Garajı'na 38 numaralı minibüs vardı, hep de dolu oluyordu. CHP bunları kaldırdı bir tane 43 numaralı minibüs kaldı. Onun da müşterisi hiç yok, rezalet o da Meydan'a son durağa gidiyor. Kimsenin işine yaramayan çok kötü bir hat… Kim, neye mevcut iyi işleyen düzeni niye bozuyor? Ben bildim bileli CHP, iyiyi güzeli kötüye çevirmek için çaba sarfediyor.
Allah bunları şeytan diye mi gönderdi.
Saygılarımla" A.İ
Evet okuyucumuzun maili böyle idi… Adı soyadı ve telefon numarası bende mevcut olan A.İ, Akaydın'ın devrim dediği ulaşım skandalını böyle değerlendirmişti… Şimdi yeni mailinin sonuna neler eklediğine gelelim;
"Sayın Üncel
Size daha önce gönderdiğim malimi yayınlamıştınız önce onu hatırlatmak istedim.
Ayrıca bir vatandaş olarak sorunlarımıza Sabah Akdeniz'in sahip çıkması da bizleri çok sevindirdi. Şimdi Antalya bir başka oldu. Benim en büyük derdim aktarma ve otobüs hatlarının karışık olmasıydı. Allah'tan Türel bir kez daha başkan seçildi ve bunların yanlışlarını ortadan kaldırmaya başladı. Bizler gibi ucu ucuna geçinen ve gideceği yere dolmuşla gidenleri iki kez ücret ödemekten kurtardı. Aktarmayı kaldırdı. Hatlar eskisinden güzel oldu. Oyumu yine Türel'e vermiştim. Şimdi ondan Allah razı olsun diyorum. Yeni hatlar için teşekkür ediyorum.
Oyum heba olmamış."
Özetle okuyucumuzun hissiyatı böyle…
Yorumu ise kamuoyunun takdirine bırakıyorum…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: 'Oyum heba olmamış'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN