Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim sadece okulda olmaz

Giriş Tarihi: 4.9.2014

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, çocukların okul dışındaki zamanlarını daha kaliteli geçirmelerini sağlamak adına çalıştay düzenledi

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, çocuk ve gençlerin okul dışındaki zamanlarını daha iyi değerlendirmesini sağlamak amacıyla Türkiye'de ilk özelliği taşıyan bir çalıştay düzenledi. Bakanlık Müşaviri Ercan Demirci başkanlığında düzenlenen çalıştaya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Tarkan Tüzken, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, İl Müftüsü Osman Artan ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mithat Yolcu katıldı.

AİLE DAHİL EDİLMELİ

Bakanlık Müşaviri Ercan Demirci, "Eğitim sadece kitap, okul, bilgi aktarımı değildir. İşin içerisine aile de girmelidir. Eğitimin içerisine sanat ve spor da girmek durumunda. Bu toplantıda Bakanlığımız ile kamu kurumları arasındaki koordinasyonu arttırmanın da yollarını arayacağız" dedi.

SORUNLU ÇOCUKLAR

Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ise "Turizm sektöründe çalışan anne ve babaların çocukları ile ilgilenememesi, zaman ayıramaması, tarım kesiminde çalışan ailelerin ise sürekli ikametgah değiştirmesi nedeniyle birçok öğrencimiz kendi iradeleri dışında psikolojik sorunlar ile karşılaşıyor" dedi. Gülay, "Çocuklarımızın dersten sonra neler yaptıklarını çok fazla bilmiyoruz. Bu anlamda kamu kurumları ile birlikte bir çalışma başlattık. Kurumlar çocukların boş zamanına nasıl destek verecekleri konusunda sunumlar yapacaklar ve çalıştay sonunda bir rapor çıkaracağız. Oluşturulacak eylem planı Antalya'nın 19 ilçesinde uygulanacak" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim sadece okulda olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN