Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Phaselis'te sanat günleri

Bu yıl 8'incisi düzenlenecek olan Phaselis Antik Tiyatro Sanat Etkinliği, 6 gün boyunca sanatseverlere unutulmaz geceler yaşatacak

Giriş Tarihi: 4.9.2014
Antalya'nın Kemer ilçesi Phaselis Antik Tiyatro'da bu yıl 8'incisi düzenlenecek olan Phaselis Sanat Etkinliği, 9-14 Eylül tarihleri arasında Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) organizasyonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğü, Kemer Belediyesi ana sponsorluğu ile Maxx Royal Kemer, Martı Myra Tatil Köyü ve Ulusoy Kemer Holiday Club sponsorluğundagerçekleşecek.

SARAY MÜZİKLERİ

Sanatseverleri, 2000 yıllık tarihi atmosferde geçmişten günümüze müziğin ve dansın büyüsüyle buluşturacak olan Phaselis Sanat Etkinliği, 9 Eylül'de İzmir Barok Grubu konseri ile açılış yapacak. İzmir Barok Grubu, '16. yüzyıldan 18. yüzyılın ilk yarısına Avrupa ve Osmanlı Saray Müzikleri' konseri ile dinleyicilere aynı dönemin iki farklı kültürünün müziklerini sunacak.

KAPANIŞ 14 EYLÜL'DE

Phaselis Sanat Etkinliği çerçevesinde 10 - 11 Eylül tarihlerinde sanatseverler, 'Lycia Guitar Days' konser programı kapsamında, gitar tellerinden dökülen notalarla buluşacak. 10 Eylül'de Cecilio Perera, Robero Aussel, Ricardo Moyano & Elis Dubas sahne alacak, 11 Eylül'de ise Çağatay Azat, Frank Bungarten, Begüm Uğur Boyancı & Kadir Yılmaz sanatseverlerle buluşacak. 14 Eylül kapanış gecesinde ise 'Boğaziçi Caz Korosu' sanatseverleri caz müziğinin büyülü dünyası ile buluşturacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Phaselis'te sanat günleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN