Cep marketler kırtasiye oldu

AESOB Başkanı Sevimçok, vatandaşların çocuklarının okul ihtiyaçlarını konunun uzmanı olan işletmelerden alması yönünde uyarıda bulundu

Giriş Tarihi: 5.9.2014
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, 15 Eylül'de başlayacak olan yeni öğretim yılı öncesi anne ve babalara uyarıda bulundu. Çocuklarının okul alışverişlerini AVM'ler yerine esnaftan yapmalarının kendileri için de önemli faydalar sağlayacağını hatırlatan Sevimçok, "Kırtasiyeyi kırtasiyeciden alın' adı altında bir kampanya başlattık. Vatandaşlarımızda bu anlamda bir algı oluşturmaya çalışıyoruz. Her dönem ticareti kendisi için fırsata dönüştüren, ne iş yaptıkları belli olmayan cep marketler var. Her dönem değişik sektörlere yönelen bu işletmeler esnafımızın önündeki en büyük engel. Halkımızın bu konuda daha duyarlı olması gerekiyor" dedi.

DUYARLI OLALIM
Çarşı kültürü ve esnafı yaşatmak için çarşıya uğramak gerektiğini kaydeden Sevimçok, "Aynı zamanda bu, halkımız için de fayda sağlayacaktır" dedi. Antalya'da 400 bine yakın öğrencinin ders başı yapacağını hatırlatan Sevimçok, "Vatandaşımız hemen en ucuz ürünü alma girişiminde bulunmasın, çünkü ucuzdan pahalı bir şey yoktur. Ayrıca sağlık konusunda da dikkatli olunmalı. Kırtasiye malzemelerinde kullanılan kimyasallara hassasiyet gösterilmeli. Ayrıca esnaftan alışveriş yaparak verginin Antalya dışına çıkmasını engellemiş olurlar. Esnafın vergisini ödemesi yine vatandaşa hizmet olarak dönecektir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cep marketler kırtasiye oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN