Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'nın gururu halkla kucaklaştı

Dışişleri Bakanlığı görevine atandıktan sonra ilk kez memleketi Antalya'ya gelen Mevlüt Çavuşoğlu, Antalyalılar ile kucaklaştı. Çavuşoğlu Başbakan Davutoğlu'nun selamını getirdi

Giriş Tarihi: 7.9.2014
AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı olduktan sonra ilk kez memleketi Antalya'ya geldi. Dışişleri Bakanı sıfatıyla ilk kez baba ocağına gelen Çavuşoğlu'nu havalimanında Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve çok sayıda partili karşıladı.

ANTALYA'YA SELAM GETİRDİ

Havalimanından kalabalık bir partili grubu ile ayrılan Çavuşoğlu, ilk resmi ziyaretini Antalya Valiliği'ne yaptı. Daha sonra AK Parti İl Başkanlığı'na geçen Bakan Çavuşoğlu Antalya'daki temaslarını Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e yaptığı ziyaret ile sonlandırdı. Ziyaretleri esnasında kısa açıklamalar yapan Çavuşoğlu, Antalyalılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun selamlarını getirdiğini söyledi.

DAVAYA SAHİP ÇIKTINIZ

Antalyalıların her zaman bu davaya sahip çıktıkları ifade eden Çavuşoğlu, "12 yıllık iktidarımızda çok önemli başarılara imza attık. Partimiz zaman içerisinde gelişerek güçlendi ve 10 Ağustos seçimlerinin ilk turunda Sayın Erdoğan ilk defa halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanı oldu. Hemen ardından partimizde bir takım değişiklikler oldu. Olağanüstü Kongre'de bizlerin de ata dostu olduğu kadar Antalyalı olan Sayın Ahmet Davutoğlu partimizin Genel Başkanı, Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesi ile de Başbakan oldu. Bu değişiklik ile bendeniz de Antalya'yı temsilen ve sizlerin de kardeşi olarak Dışişleri Bakanlığı görevine getirildim" dedi. AK Parti'deki her görevin onur ve gurur kaynağı olduğunu aktaran Çavuşoğlu, "Her görevin sorumluluğu vardır. Siz hemşerilerimizi mahcup etmemek için, vatanımız milletimiz için elimizden geleni yaptık. Üstlendiğimiz bu son görev de büyük sorumluluk gerektiren, onurlu ve şerefli bir görevdir. Rabbim inşallah mahcup etmez" şeklinde konuştu.

BARIŞ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Üstlendiği her görevde Antalyalı olmanın ve Antalyalıların desteğini almanın mutluluğunu yaşadığını aktaran Çavuşoğlu, "Antalyalılar bugüne kadar bizi hiç yalnız bırakmadılar. Bizler de Antalyalıların güvenini boşa çıkarmamak için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Görevimizin ve sorumluluğumuzun farkındayız. Zor bir dönemde bu görevi devir aldık. Beklentilerin bilincindeyiz. Fakat avantajlarımız var. Antalyalı olmak ve Antalyalıların sıcakkanlılığını taşımak bizim için büyük bir avantajdır. Var olan sorunların çözümüne katkı sağlamak için barı ş için çalışacağız" ifadelerini kullandı.

BİRLİK VE BERABERLİK

AK Parti'ye diğer partilerden katılanlarla ilgili görüşlerini de aktaran Çavuşoğlu, "Partimize katılanları ile ilgili anlamadıkları bir şey var. Bizim aramızdaki dostluk ve huzur ortamı başka hiçbir partide bulamıyorlar. Bu yüzden geliyorlar" dedi.

ANTALYA İMRENDİRİYOR
Antalya'daki birlik ortamının diğer parti mensupları tarafından imrenilerek izlendiğine değinen Çavuşoğlu, "Bu birlik ve beraberliğimiz Ankara'da da görülüyor. Seçim kaybedilir, kazanılır, halkımızın tercihi. Önemli olan kaybettiğimizde birbirimizi suçlayıp dağılmadık, kazandıktan sonra da ayaklarımızın yerden kesildiği vuku olmamıştır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın gururu halkla kucaklaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN