Rüyaydı gerçek oldu

Giriş Tarihi: 7.9.2014

Antalyalı balıkçılar kendilerine barınak kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'e teşekkür etti. Balıkçılar şimdi tahsis bekliyor

Antalya'da yapımına 2011'de başlanan Çaltıcak Balıkçı Barınağı'nın inşaatı tamamlandı. Bölgenin tek balıkçı barınağı olması nedeniyle toplam 400 üyesi bulunan Yeşil Antalya Su Ürünleri ve Yeni Liman Su Ürünleri Kooperatifi üyesi balıkçılar idari bürosu, su, banyo ve tuvaletleri olmamasına rağmen barınağa taşındı. Balık sezonunun açılması ile birlikte balık avına buradan çıktıklarını belirten Yeşil Antalya Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Salih Atılgan ve Yeni Liman Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Cengiz Balta, tek sorunlarının barınağın kullanımının kendilerine verilmesi olduğunu belirttiler.

TÜREL ANTALYA İÇİN ŞANS

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes türel'e barınağı kente kazandırdığı için teşekkür eden Atılgan ve Balta, barınağın idari sorunlarının halledilmesinin ardından bölge balıkçılarının rahat bir nefes alacağını kaydetti. Antalya'da kooperatiflerine üye 400 balıkçının geçimini denizden kazandığını da belirten iki başkan, "Bu barınak Antalya için çok önemli. Küçük sıkıntı ve sorunlarımız Başkan Türel'in girişimleri sonucu çözülecektir" dediler.

KİRALAMA BEKLENİYOR

Antalya'da balıkçıların rüyasının gerçek olduğunu da belirten Atılgan ve Balta, 650 kilometrelik sahilde inşa edilen tek balıkçı barınağının şimdi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kendilerine kiraya verilmesini beklendiğini de bildirdi. Yaklaşık 650 balıkçı teknesi kapasiteli barınağa Valilik izni ile yerleştiklerini belirten balıkçılar en büyük sorunlarının ise su sıkıntısı ile idari binaların bulunmaması olduğunu kaydettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rüyaydı gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN