Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Çavuşoğlu'dan 'Ölüm yolu' müjdesi

Giriş Tarihi: 8.9.2014

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 'Ölüm yolu' olarak bilinen Kuşyuvası yolunun tünel ve iyileştirme projesinin değiştirildiğini, yolun tamamının asfaltlanacağını söyledi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Antalya'nın Alanya ilçesinde AK Parti İlçe teşkilatını ziyaret etti. Dışişleri Bakanı olarak ilk kez geldiği ilçe teşkilatı önünde Kaymakam Erhan Özdemir, Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu ve partililer tarafından karşılanan Çavuşoğlu, yağmur nedeniyle konuşmasını parti bürosunda yaptı.

KUŞVUVASI

Alanya'nın en büyük sorunlarından birisinin de Kuşyuvası yolu olduğunu dile getiren Bakan Çavuşoğlu, "Kuşyuvası'na tünel yapıyoruz. Bitmek üzere. Bu sene yaylalara gidenler görmüştür. Bu tünel yetmez. Yukarıdan Karaman sınırından, burada Mahmutlar Mahallesi'ne kadar yolun da düzgün olması lazım. Ulaştırma Bakanımızla bu yolun projesine baktık ve projenin baştan sona değiştirilmesine karar verdik. Sıcak asfaltla yapılacak bir yol için de düğmeye bastık. En kısa zamanda bu yolun yapımına da başlıyoruz" diye konuştu.

ALTYAPIYA 50 MİLYON TL

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Alanya'ya her seferinde iyi haberlerle geldiğini ve bu gelişinde de müjdeli haberler vermeden gidemeyeceğini söyledi. Çavuşoğlu, "Son günlerde altyapıyla ilgili sorunlar yaşandı. Bunu çözmek için Maliye Bakanımızla görüştük. Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne 50 milyon TL kaynak aktarıyor. Belediye başkanımız da ihale hazırlıklarını yapıyor. Arıtma ve altyapıya her sene yatırım yapmak lazım. Denize bir damla kirli su akmamalıdır. Antalya'daki bu sorunların hepsini sezon bitmeden hallediyoruz" dedi.

BAŞARISININ SIRI BABA NASİHATİ
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, başarısının sırrının babasından aldığı nasihatler olduğunu kaydetti. Çavuşoğlu, "Babam, 'Nereye gidersen git, halktan, milletten kopma' der" diye konuştu. Babası DYP'den Türkler Belediye Başkanı iken ondan aldığı destekle AK Parti'nin kurucu üyesi olarak siyasete atılan Bakan Çavuşoğlu, milletvekilliği, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve son olarak Dışişleri Bakanlığına kadar uzanan yolculuğunda kendisine destekte bulunanları unutmuyor. Yoğun gündemlerine rağmen ailesini ihmal etmeyen Çavuşoğlu, önce 2 Şubat 2012'de hayatını kaybeden annesi Fatma Çavuşoğlu'nun mezarını ziyaret etti. Aile bağlarını çok önemsediğini vurgulayan Çavuşoğlu, babasının, rahmetli annesinin ve milletin dualarıyla bugünlere ulaştığını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Çavuşoğlu'dan 'Ölüm yolu' müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN