Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupalı turist gelmeye başladı

Giriş Tarihi: 9.9.2014
Antalya'ya gelen turist sayısında yılın ilk 8 aylık döneminde yüzde 7'lik bir artış yaşanırken, Rusya Federasyonu bu artıştaki en önemli faktör olmaya devam ediyor. Alman ve Hollandalı turist sayısında da gözle görülür bir artış yaşandı. Ukrayna ve Norveç pazarındaki düşüş ise halen devam ediyor.

LOKOMOTİF YİNE RUSYA OLDU

Antalya'ya yılın ilk 8 ayında gelen turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 562 bin 587 kişi arttı. Elde edilen artışın 335 bin 349'unu Rusya Federasyonu'ndan gelen turistler sağladı. Antalya turizminin lokomotif ülkesi sayılan Rusya'nın milletler dağılımına etkisi yüzde 1.5 oranında artarak yüzde 33.01 seviyesine ulaştı.

AVRUPA ATAĞA KALKTI

Rusya Federasyonu'nda yaşanan artış Almanya ve Hollanda pazarına da sıçradı. İlk 7 aylık dönemde Avrupa ülkelerinin 2013'ün gerisinde kaldığı görülürken, Ağustos ayında atak yapan Almanya ve Hollanda geçen yılki sayıların üzerine çıktı. Ağustos ayı sonu itibariyle Antalya'ya gelen Alman turist sayısı geçen yılın aynı dönemine oranla 72 bin 811 kişi, Hollanda'dan gelen turist sayısı ise 8 bin 712 kişi arttı. Artış Ukrayna ve Norveç gibi önemli pazarlara yansımadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupalı turist gelmeye başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN