Gölhisar'da hizmet atağı başladı

Gölhisar Belediye Başkanı Canural, ilçenin güzelliklerine güzellik katacaklarını belirterek, "Çok işimiz var ama zor işimiz yok. Özlenen hizmeti Gölhisar'a vereceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 11.9.2014
Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural, ilçenin güzelliklerine güzellik katacaklarını belirterek, "Çok işimiz var ama zor işimiz yok. Hükümetimizle birlikte beklenen, özlenen hizmeti Gölhisar'a vereceğiz" dedi. Gölhisar halkına hizmet için kolları sıvadıklarını vurgulayan Başkan Canural ilk olarak altyapı projesine el attıklarını ve İller Bankası Bölge Müdürlüğü kanalıyla projeyi 2014 ek bütçesine aldırdıklarını ifade etti. Kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu projelerinin çizimlerinin bittiğini açıklayan Canural, "2014 sonunda veya en geç 2015 birinci çeyreğinde ilçemizde altyapı çalışma ve inşaatı başlayacak" diye konuştu.

TERTEMİZ İLÇE

Tertemiz bir ilçe yaratmak için önce orta refüjlerin düzenlenmesiyle işe başladıklarını belirten Başkan Canural, "İlçemizde bulunan bütün hurdaların kaldırılması, çöplerin daha sık alınması ve ayrıca kötü durumda bulunan 400 civarındaki çöp konteynırının yenilenmesiyle bu projemiz devam ediyor. İlçemizde bulunan eski oturulmayan ve metruk binaların yıkılmasını sağlıyoruz. Görüntü kirlilikleriyle mücadelemiz sürecek" dedi.

DOĞALGAZ OLMAZSA OLMAZ

Gölhisar için doğalgazın olmasa olmaz projelerinden biri olduğunu da vurgulayan Canural, "En erken 2 yıl, en geç 3 yıl sonra ilçemizde doğalgazı yakmayı umut ediyoruz" diye konuştu. Diğer projeler hakkında da bilgi veren Canural, "Pazaryeri ile ilgili çalışmalar devam ediyor. En geç 2016 başında bitmesi gerekiyor. Galericiler Sitesi projesi buna paralel devam ediyor. Sanayi Sitesi için kooperatif kurma ve arsa çalışmaları sürüyor. Şimdilik 3 dükkandan oluşan Yusufça Mahallesi'ndeki Toptancı Hal inşaatını tamamladık. Ek dükkanları da ihtiyaç oldukça yapacağız. Kibyra AVM'deki belediyemize ait düğün salonunun asansör vb. ihtiyaçlarını tamamlıyoruz. Armutlu tarafına da bir düğün salonu yaptırırsak her mahalleye bir düğün salonu sözümüz yerine gelmiş olacak. Böğrüdelik mesire alanının düzenlenmesi ve Kent Ormanı 2015 yılında Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapılacak. Gençlik Merkezi projemiz hazır. Gençlik ve Spor Bakanlığı yaptıracak. Belediye olarak biz arsasını vereceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gölhisar'da hizmet atağı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN