Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Torba'dan ihracatçıya görev çıktı

Giriş Tarihi: 11.9.2014
TBMM'de görüşülen Torba Yasa'nın 132. maddesi ile 5910 sayılı Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun 3. maddesinde değişiklik ve eklemeler yapıldı.

GELİŞTİRİCİ ÇALIŞMA

Torba Kanun ile gelen değişiklikler çerçevesinde Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birlikleri'ne dış ticaret ve yurt dışı hizmetlere yönelik konularda ve ülke çıkarları çerçevesinde koruyucu, geliştirici çalışmalar yapma izni verildi.

İHRACAT ARTACAK
Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) Yönetim Kurulu Üyesi ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, değişiklik ile birlikte kendilerine önemli görevler verildiğini kaydetti. Bu görevlerin arasında ihracatı geliştirmeye yönelik faaliyetler yürütmenin yanı sıra ihracata yönelik bürokratik işlemleri yürütme yetkisinin de olduğunu söyleyen Satıcı, "Bu değişiklikler bölgemizin ihracatına da katkı sağlayacak. Önümüzdeki süreçte TİM ve ihracatçı birlikleri yurt dışı ticaret organizasyonlarına ağırlık verecek. Böylece ülkemizin ihracatının artması sağlanacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Torba'dan ihracatçıya görev çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN