Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜRGEV'den sert açıklama

Giriş Tarihi: 14.9.2014
Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'ndan (TÜRGEV), Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait sosyal yurt ve lojmanın devredilmesine ilişkin yapılan açıklamada, "İddialar, eski Türkiye'den kalma klasik muhalefet kafasının üretebileceği bir kampanyanın zayıf ve çelimsiz ürünleridir" denildi.

İDDİALAR YALANLANDI
TÜRGEV'in yazılı açıklamasında, haberlerin akıl ve izan ile bağdaşmayan taraflarının, gerçekle uzaktan yakından ilgili olmayan içeriklerinin tahammül edilebilir sınırları aştığı belirtildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile TÜRGEV arasında 'Sosyal ve Kültürel Hizmet Ortak Proje Protokolü' imzalandığı hatırlatılarak, "Karalama kampanyasına katılan basın organlarında çıkan haberlerde öğrencilerin ağzından '300 öğrencinin tamamı kapı önüne konulmuştur' yazılmış olsa da esasında geçen sene hiçbir zaman 300 öğrenci aynı anda tesiste kalmamıştır. Ayrıca geçen sene tesiste barınan tüm öğrenciler tek tek aranmış ve tesisin kapasitesi dolmadan gelip bu sene için mülakata girmeleri istenmiştir. Öğrencilerimizin önemli bir kısmı mülakata katılmış ve kayıtlarını yenilemişlerdir" denildi.

ÜCRET ARTIŞI OLMADI
Öğrencilerden geçen senenin 3 katı ücret talep edildiği iddialarına da yanıt verilerek, "Herhangi bir artış yapılmamıştır. Her yurdun maliyetleri üzerinden bir hesaplama yapılmıştır. Desteklenmesi gereken öğrencilerimiz burs verilerek yurt imkanlarından faydalandırılmaktadır" ifadeleri kullanıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜRGEV'den sert açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN