Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyetin engelsiz projesi örnek oldu

Antalya Emniyet Müdürlüğü, engel durumunu belgeleyenlerin ayağına müracaat memurunu göndererek Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyor

Giriş Tarihi: 16.9.2014
Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün halka hizmet sunulan bina, tesis ve mekanlarına engelli şahısların rahat ulaşımlarının sağlanmasına yönelik birçok düzenleme gerçekleştirildi.

TÜRKİYE'DE BİR İLK

Antalya Valisi Sebahattin Öztürk ve Emniyet Müdürü Cemil Tonbul öncülüğünde gerçekleştirilen proje çerçevesinde yapılan düzenleme ile bazı kayıt ve tescil işlemlerinin yasal zorunluluklar gereği vatandaşların bizzat kendileri tarafından yapılması gerektiği hatırlatıldı. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına, il merkezinde Trafik Tescil Şube Müdürlüğü'ne sağlık durumları sebebiyle gidemeyecek olan vatandaşların işlemleri için gerekli olan müracaatların alınabilmesi amacıyla, kendilerini temsile yetkili kişiler tarafından engel durumunu gösterir belgeyi ibraz etmeleri halinde, Trafik Tescil Şube Müdürlüğü'nün göndereceği müracaat memuru ve tahsis edeceği sivil araçla engelleri ortadan kaldırılıyor. Antalya Emniyeti'nin bu uygulaması Türkiye'de bir ilk olarak dikkat çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyetin engelsiz projesi örnek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN