Dereler kışa hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 17.9.2014
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Koordinatörü Önder Önen öncülüğünde, bölgedeki derelerde kapsamlı bir temizlik harekatı başlattı. Sarısu ve Arı Deresi'nde çalışmalara başlayan ekipler, dere yataklarındaki pislikleri toplayıp aşırı yağışlarda meydana gelecek olası taşkınları engellemek için mücadele ediyor.

GEÇMİŞİN PİSLİĞİ

Halen süren temizlik çalışmaları hakkında bilgiler veren Önen, "Sarısu, Arı Deresi ve Belediye Caddesi'nden başlamak üzere Konyaaltı bölgesindeki tüm derelerin 5 yıllık pisliğini kaldırıyoruz. Buralara ne ilçe belediyesi dokunmuş ne de geçmiş dönem Büyükşehir Belediyesi" dedi.

3 BÖLGEDE ÇALIŞMA
Çalışmaların
Sarısu Deresi'nden başladığını belirten Önen, "Burası hem Konyaaltı'na hem de Kadınlar Plajı'na yakışmayan bir durumdaydı. Ekiplerimiz halen temizlik çalışmalarına devam ediyor. Belediye Caddesi üzerinde bulunan ve Arapsuyu'na doğru devam eden bir başka deremiz var. O derede de iyileştirme çalışmalarımız sürüyor" dedi.

TAŞKINLAR ÖNLENMELİ

Mustafa Akaydın döneminde Büyükşehir Belediyesi'nin bir çalışma yapmadığına dikkat çeken Önder Önen, "Geçen yıllarda Konyaaltı bölgesinde dere taşması nedeniyle can kayıpları yaşandı. Önümüz kış ve yağışlar yeniden başlayacak. Olası dere taşmalarını önlemek için yaz sonu itibariyle temizlik çalışmalarımızı başlattık" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dereler kışa hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN