Ölüme sürüyorlar

Giriş Tarihi: 17.9.2014

Gece karanlığında, 60 kilometre hızla tek teker üzerinde ilerleyen motorla akrobasi yapan iki genç, adeta ölüme meydan okudu

Denizli-Antalya karayolu Denizli çıkışında önceki gece kameralara takılan görüntü, motosiklet kazalarında ölümlerin sebebini ortaya koyar gibiydi. Kafalarında kask olmayan ve tek teker üzerinde yolculuk eden iki genç, karayolunda akan trafiğin arasında yaptıkları hareketlerle adeta trafik canavarının profilini çizdi. Bir anda yolun sağ şeridinde beliren iki genç, zifiri denilebilecek karanlıkta hızlarını yükseltip motosikletin önünü kaldırarak seyretmeye başladı.

TEK TEKER ÜZERİNDE İLERLİYOR

Tek teker ile yaklaşık 60 km hıza ulaşan gençlerin ölüme meydan okuyan yolculukları bununla da kalmadı. Yüksek hızlı araçlar ve kamyonların arasına girip makas atan iki genç, tek teker üzerindeki yolculuklarını her fırsatta devam ettirdi. Gençlerin, karayolundaki araçlara ve ölüme meydan okuma yolculukları şanslarının yardımıyla kazasız belasız sona erdi.

POLİSTEN KASK UYARISI
Antalya'nın Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polis ekipleri kask kullanmayan motosiklet sürücülerini uyarmaya devam ediyor. Okul sokağında öğrencilerle buluşan ekipler, ilçede motosiklet kazaları nedeniyle her yıl onlarca insanın yaşamını yitirdiğini ya da yaralandığını söyledi. Ölümle sonuçlanan motosiklet kazalarında sürücülerinin genelde kask kullanmadıklarını vurgulayan Toplum Destekli Polis ekipleri, sürücülerin mutlaka kask kullanması gerektiğine işaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüme sürüyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN