Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdeniz'den Olimpos'a

Dünyanın en zorlu ve heyecanlı enduro yarışı olarak bilinen Red Bull Sea to Sky, Kemer'de büyük bir heyecan yaşatacak

Giriş Tarihi: 18.9.2014
Dünya ekstrem enduro motosiklet takviminin en önemli yarışlarından biri olan ve 2010 yılından beri Kemer'de düzenlenen Red Bull Sea to Sky için geri sayım başladı. 26-27-28 Eylül 2014 tarihlerinde üç gün boyunca sürecek etkinlik, ekstrem enduro motor dünyasının ilgisini Türkiye'ye çevirecek.

ÜNLÜ İSİMLER YARIŞACAK

Aralarında Jonny Walker, Graham Jarvis ve Andreas Lettenbichler gibi dünyanın en iyi uluslararası enduro motosikletçilerinin de bulunduğu profesyonellerle, onlara eşlik edecek amatör sporcular deniz seviyesinden Olimpos Dağı'nın 2365 metre yükseklikteki zirvesine ulaşmak için kıyasıya mücadele edecek.

DENİZDE BAŞLAYIP DAĞDA BİTECEK

Yarış, 26-27-28 Eylül 2014 tarihlerinde Antalya'nın Kemer ilçesinde beşinci kez düzenlenecek. 37 ülkeden 250'nin üzerinde sporcu turnuvaya kayıt yaptırarak gün saymaya başladı. Sporcularını gerçek anlamda denizden gökyüzüne taşıyan yarışta amaç; deniz seviyesinde kumsaldan başlayarak, nehir yataklarını, ormanları ve kayalıkları aşıp 2 bin 365 metre yükseklikteki Olimpos Dağı'nın zirvesine motosikletle çıkmak.

KEMER'DE 3 GÜNLÜK HEYECAN
Yarışların bir gün öncesinde, Manga grubu, Kemerlilerle buluşacak. Manga'ya DJ Mehmet Cavcı'nın müzikleri eşlik edecek. Yarışlar 26 Eylül Cuma günü Kumsal Yarışı ile başlayacak. Yarışın ikinci gününde sporcular Kemer sırtlarındaki ormanlarda zamana karşı yarışacak. Final günü ise ana yarış kumsalda başlayacak ve 2 bin 365 metre yükseklikteki Olimpos Dağı zirvesinde bulunan Red Bull bitiş kemerine ilk ulaşan sporcu altın madalyayı kazanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz'den Olimpos'a
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN