Teras temizliği otellere kaldı

Türkiye'nin cennet köşelerinden Fethiye Körfezi'nde kurumlar arası iletişimsizlikten çöplüğe dönen seyir teraslarını bölgedeki oteller temizleyerek pırıl pırıl yaptı

Giriş Tarihi: 19.9.2014
SABAH Akdeniz'in 'Rezaletin fotoğrafı' başlığı ile gündeme getirdiği Fethiye Körfezi'ndeki seyir teraslarının çöplüğe dönüşmesi üzerine bölgedeki oteller harekete geçti. Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluk alanındaki bölgede topu Orman İşletme Müdürlüğü'ne atması üzerine temizlik işi ortada kalınca otelciler özel ekip oluşturarak temizlik harekatı yaptı.

3 KAMYON ÇÖP ÇIKTI

Fethiye Limanı çevresi ve 5 yıldızlı tesislere giden yol üzerindeki seyir teraslarını kullananlar ile günübirlik tatilcilerin yol kenarına attığı çöpler Clup Letoonia personeli tarafından temizlendi. Yaklaşık 2 kilometre boyunca dağ gibi biriken pet ve bira şişeleri ile çöpler 3 kamyonu doldurdu. Bölge, yapılan temizlik ile pırıl pırıl hale getirildi.

İŞ BAŞA DÜŞTÜ
Saatler süren çöp toplama çalışmasına otelin 15 personeli katıldı. Temizliğe öncülük eden otelin Güvenlik Müdürü Harun Günay, muhteşem doğanın çöp yığını haline dönüşmesine seyirci kalamadıklarını söyledi. Günay, "Hijyen ve sağlık açısından tehlike yaratan çöplerin temizlenmesi için belediyeye başvurduk. Ancak bu bölgenin Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait olduğunu ve onların temizlemesi gerektiği bildirilince çöp yığınları ortada kaldı. İş başa düşünce temizliği biz yaptık" dedi.

KÖTÜ BİR İMAJ YARATTI

Saatlerce süren temizliği yaparak gönüllü çevrecilik örneği sergilediklerini ifade eden Günay, "Son günlerde özellikle bu çöplerden dolayı tesisimizde sık sık ilaçlama yapmamıza rağmen karasinek arttı. Temizliğin ardından bu sorununda ortadan kalkacağına inanıyoruz. Hemen her gün yurt dışından gelen yabancı turistlerin geçtiği bu yolun çevresinin aşırı kirli olması Türk turizmi açısından bir dezavantajı. Bugün bizler temizledik ama yetkililerin bu soruna çözüm bulmasını arzuluyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teras temizliği otellere kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN