Kök ve yönetimi görevi bıraktı

Giriş Tarihi: 21.9.2014

CHP Antalya İl Başkanı Kök ve yönetimi 2 saat süren toplantının ardından istifa ederek olağanüstü kongre sürecini başlattı. Partiye kayyum atanacak

CHP Antalya İl Teşkilatı'nın Cuma günü gerçekleştirdiği kritik toplantıdan olağanüstü kongre kararı çıktı. İl Başkanı Devrim Kök ve yönetimi topluca istifa ederek, istifalarını genel merkeze iletti. Yaşanan gelişmelerin ardından gözler MYK'ya çevrildi. İl teşkilatının kararını değerlendirecek olan MYK'nın hafta başında kongre takvimini açıklayarak, Antalya'ya bir kayyum ataması bekleniyor. Parti tüzüğü gereği en geç 45 gün içerisinde kongrenin gerçekleşmesi gerekiyor. Daha önce verdiği kongre sözünü yerine getirdiklerini belirten Kök ve yönetimi, açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce 'Gelin bir olalım, beraber çalışalım. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra il kongresini yapalım. Eğer genel merkez yapmazsa biz olağanüstü kongre kararı alacağız' şeklindeki sözümüzü tutarak genel merkezimizin devam etmemiz yönündeki tavsiyelerine rağmen il yönetim kurulu olarak bugün oybirliğiyle olağanüstü kongre kararını almış bulunmaktayız. Bu kararımızı genel merkezimize ilettik. Genel merkezimizin uygun gördüğü bir tarihte il kongremizi yapacağız. Partimize ve Antalyamıza almış olduğumuz bu karar hayırlı olsun."

GENEL BAŞKAN TALİMATI

Oy birliği ile istifa kararı alan CHP İl Yönetimi, toplantının ardından bir yazılı açıklama yaparak, süreç hakkında bilgi verdi. Açıklamada daha önce de olağanüstü kongre taleplerini genel merkeze ilettiklerini fakat kabul edilmediğini belirten il yönetimi, "Sayın genel başkanımızın talimatı doğrultusunda cumhurbaşkanlığı seçiminde partimizi başsız bırakmayarak elimizden gelen çalışmayı yaparak partimizin cumhurbaşkanı adayını Antalya'da tüm CHP'lilerin ve halkımızın desteğiyle yüzde 53'lük oy oranıyla Türkiye ortalamasının üzerinde bir sonuç aldık" ifadelerini kullandı.

MYK DEĞİŞİM İSTİYOR
Antalya'da 30 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediyesi'ni Ak Parti'ye kaptıran CHP yönetimi, MYK'dan gelecek kararı beklemeye başladı. İl Başkanı Kök, en geç Salı günü kongre takviminin MYK tarafından belirleneceği yönünde bir açıklama yaparak, parti genel merkezinin de Antalya'da bir yönetim değişikliği istediğini açıkça ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kök ve yönetimi görevi bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN