Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elmalı'da hizmet atağı

Antalya'nın Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin yerel seçimlerdeki beyannamesinde yer alan vaatlerini tek tek hayata geçirmeye başladı

Giriş Tarihi: 22.9.2014
Antalya'nın Elmalı ilçesi, hayata geçirilen alt ve üst yapı yatırımları ile bir taraftan modernleşme yolunda emin adımlarla yoluna devam ederken diğer yandan yeni yatırımlarla turizm kenti olma yolunda ilerliyor. 5 ay önce devraldıkları hizmet bayrağını en iyi şekilde koruyarak ilçe halkına layık olmaya çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Ümit Öztekin, milletin emanetine en ufak halel getirmediklerini dile getirerek, hizmet bayrağını daha üst seviyelere taşımak için bugüne kadar olduğunu gibi bundan sonra da çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

DANTEL GİBİ İŞLEDİK

Göreve geldiği günden bugüne şeffaf, ilkeli, dürüst, hesap verilebilir bir yönetim sergilemenin ve onlarca başarılan projelerin onur ve gururunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Öztekin, "Hizmetlerimizi gölgelemeye çalışanlar oldu ancak biz bunlara aldırış etmedik. Enerjimizi işimiz ve projelerimize verdik. Hep ileriye baktık, yolumuzdaki engelleri kaldırdık, başımız dik, alnımız açık yolumuza devam ettik. 5 ay içinde Elmalı'yı dantel gibi örüp kanaviçe gibi işlemek istedik, bunda da başarıyı yakaladığımıza inanıyorum" dedi. Yüklü bir borç ile Elmalı Belediyesi'ni devir aldıklarını ifade eden Başkan Öztekin, "5 aylık personel maaşı ödenmeyen bir belediyenin, tüm personel maaşlarını ödeyerek ilk sorunu çözdük. Aynı zamanda da Elmalı Belediyesi'ni yüklü bir borç batağından kurtardık" dedi.

HER ALANDAYIZ

Farklı mahallelerde kilit taşı tamiri ve kaplama, kaldırım ve yol düzenleme çalışması yaparken, yağmur suyu ızgaralarının tamir ve temizliğinin de sürdüğünü anlatan Öztekin, farklı mahallelerde bulunan ibadet yerleri ile talep eden resmi ve özel kurum ve kuruluşların ortak kullanım alanlarında genel temizlik çalışması yapıldığını söyledi.

5 AYA SIĞAN HİZMETLER
Elmalı'ya 5 ayda yıpılan hizmetleri anlatan Başkan Öztekin, "Elmalı'nın tanıtımı için önemli olan 72 adet tarihi evimizi restore ettik. Köy içi yolların parke taşı döşemesine başladık. Gezici temizlik ekibi kurarak cami, tuvalet, okullar, yaşlı kişilerin evlerini temizlettik ve temizlik çalışmaları devam ediyor. Elmalı girişini yeşil alan yaparak güzelleştirdik. Yıllardır eksikliğini hissettiğimiz ve yatırım projelerinde yer alan mobese sistemini kurduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elmalı'da hizmet atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN