Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ukrayna'da savaş Antalya'da barış

Rusya ve Ukrayna arasında yaşananları protesto eden grubu Antalya'da yaşayan bir Ukrayna vatandaşı protesto etti. Renkli yürüyüşte savaş karşıtı sloganlar atıldı

Giriş Tarihi: 22.9.2014
Antalya'da yaşayan Ukraynalılar ve Kırım Türkleri Platformu, yaşananları protesto için yürüyüş düzenledi. Rusya'nın Ukrayna'ya yaşattıklarını protesto eden 50 kişilik grup, 'Katil Putin' 'Kırım Türktür, Türk kalacak' sloganları atarak yürüdü.

ASIL SAVAŞ YENİ BAŞLADI

Muratpaşa Camisi önünden başlayıp Kalekapısı'nda son bulan yürüyüşte, Ukrayna bayrakları, çiçek ve balonlar ile yürüyen grup Kalekapısı'nda bulunan Attalos Heykeli'nin önünde basın açıklaması yaptı. Kırım Türkleri Platformu Sözcüsü İbrahim Özdemir ile Ukrayna Aile Derneği Başkanı Vita Mikolova'nın ortaklaşa yaptıkları açıklamada, zorlu bir sınavdan geçtiklerini ifade etti. Diktatör olarak nitelendirdikleri Rusya Devlet Başkanı Vilademir Putin'e ağır eleştirilerde bulunan grup sözcüleri, "Şimdi asıl savaş diktatörün Ukrayna halkına karşı olan saldırgan tavrı ve onun ortaklarının yolsuzluk, yetersizlik ve yoksulluk üzerine kurduğu düzenedir. Ukrayna hayatta kalma savaşı verecek ve hayatta kalacaktır" dedi.

KANAYAN BİR YARA

Ukrayna'da yaşananları anlatan Mikolova, "Yüz binlerce insanımızın hayatları cehenneme dönmüş durumda. Binlerce insanımız mülteci durumuna düşmüş aç ve susuz sürekli bombardıman altında yaşamak zorunda bırakılmıştır. Putin'in tüm uluslararası yasaları ve insanlık onurunu hiçe sayarak yarattığı bu kardeş savaşı Rus ve Ukrayna halkları arasında kanayan bir yara açmaya neden olmuştur" şeklinde konuştu.

TEK KİŞİLİK PROTESTO

Basın açıklamasını sonuna kadar dinleyen ve anlatılanlara tepki gösteren bir başka Ukrayna vatandaşı ise protestocu grubu protesto etti. Adının Levinok Öztürk olduğunu söyleyen Ukraynalı kadın, basın açıklamasında anlatılanların büyük bir yalan olduğunu söyledi. Grup ile Ukraynalı kadın arasında kısa bir sözlü tartışma yaşandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ukrayna'da savaş Antalya'da barış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN