Kaçak su kullananlar yargıya hesap verecek

Giriş Tarihi: 23.9.2014
Antalya'nın Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Büyükşehir Yasası ile köy statüsünden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarında yaptıkları incelemelerde en büyük sorunun içme ve sulama suyu sorunu olduğunu, bu sorunların çözümü için bazı çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

KAÇAĞA AF YOK

Kumluca Belediyesi ve Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) tarafından ortaklaşa yürüttükleri çalışmalarda, su sıkıntısı yaşanan bölgelerde kaçak su kullanımının yoğun olduğunu tespit ettiklerini kaydeden Çetinkaya, bu konuda bazı önlemler aldıklarını belirtti. Başkan Çetinkaya, "Bundan böyle su sıkıntısı yaşanan yerlerde kaçak su kullanımı yapan kim olursa olsun tespit edilmesi halinde adli makamlara bildirilecek" dedi.

GAYRI AHLAKİ DURUM

Kaçak su kullanımının gayri ahlaki bir durum olduğunu vurgulayan Çetinkaya, hiç kimsenin başkasının hakkını gasp etme yetkisinin bulunmadığını kaydetti. Kaçağı önlemek amacıyla ekiplerin çalışmalara başladıklarına değinen Çetinkaya, "Kaçak su kullanımını tespit edilmesi durumunda, haklarında yasal işlem yapılacak" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçak su kullananlar yargıya hesap verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN