Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mermere yeni tahsis yok

Giriş Tarihi: 24.9.2014

ATSO Başkanı Budak, Antalya'da mermer ocaklarına tahsis verilmeyeceğini söyledi. Budak, mermer sanayisi için Korkuteli'de sanayi alanının oluşturulduğunu belirtti

Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı görevine getirilmesinin ardından Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Eylül ayı meclis toplantısına katılarak sanayicilere veda etti. Vali Öztürk, "Bundan sonra Antalya ile ilgili bir mesele gündemime gelirse bunu büyük bir zevkle yapacağım" dedi. Vali Öztürk'ün görev süresince Antalya'da çok başarılı işler yaptıklarını belirten ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ise Öztürk'ün "İş bitiren bir vali" olduğuna dikkat çekti. Vali Öztürk'ün görev süresinde Antalya'daki mermer ocakları konusunda önemli kararları olduğunu kaydeden Budak, Antalya'da mermer ocaklarına yeni tahsis verilmeyeceğini, mermer sanayisi için Korkuteli'de bir sanayi alanının oluşturulduğunu söyledi.

GIDA ORGANİZE SANAYİ
Korkuteli'de gıda ihtisas organize sanayisi için adımlar attıklarını belirten Budak, "Antalya'da artık mermere tahsis verilmiyor. Korkuteli'de mermer sanayisi için adım attık. Antalya'da tarım sektörü var ama sanayileşmiş bir gıda sektörü yoktu. Bununla ilgili gıda ihtisas sanayi bölgesini de Korkuteli'de hayata geçireceğiz" ifadelerini kullandı. Başkan Budak, Vali Öztürk'e günün anısına Aspendos Antik Tiyatrosu maketi hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mermere yeni tahsis yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN