Ödül ayıbı temizlendi

Giriş Tarihi: 24.9.2014

2013 yılında düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin Mustafa Akaydın yönetimi tarafından ödenmeyen 500 bin TL tutarındaki ödül paralarını Türel ödedi

Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'ni yeniden dünyanın konuştuğu bir festival haline getirmek için kolları sıvayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, çalışmalara başladığında karşılaştığı ödül ayıbını temizledi. Geçen yıl 50'nci Altın Portakal'ı düzenleyen Mustafa Akaydın yönetiminin kazanan sanatçı ve yapımcıların ödül paralarını ödemediği ortaya çıkmıştı. Akaydın, yönetmelik gereğince paraların 31 Mart 2014 tarihine kadar ödeneceğini söylemiş ancak bu dönemde kendisi hala belediye başkanı olmasına rağmen niçin ödeme yapılmadığını açıklayamamıştı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İstanbul Yıldız Sarayı'nda yapılan basın toplantısında; Altın Portakal Film Festivali'nin kişilerin ya da partilerin değil Antalya'nın festivali olduğunu, bu borca Akaydın'ın değil festivalin borcu olarak bakıldığını ve en kısa zamanda ödeneceğini açıklamıştı. Türel, "Ne yazık ki, 50. Altın Portakal'ın ödül borçlarının da ödenmemiş olduğunu üzülerek öğrendim. Gerçekten çok üzüntü duyduğumu söylemek istiyorum. Böyle bir durum Antalya ve Altın Portakal adına utanç verici bir durumdur ve kabul edilemez. Maalesef, Halkın Portakalı sözleriyle, üç-dört sponsor bile bulamama beceriksizliğiyle, belediyenin personel sayısını ikiye katlayarak, hesapsız davranıldığı için böyle olmuş. Ben sadece sinema camiasına belediye ve Altın Portakal adına üzüntülerimi bildirmek istiyorum. Sinemaya, sanatçılara yapılan bu saygısızlığı en kısa zamanda telafi edeceğiz ve inşallah artık böyle bir saygısızlık Altın Portakal tarihinde bir daha yaşanmayacak" ifadelerini kullanmıştı.

500 BİN LİRA ÖDENDİ
50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Film', 'En İyi Yönetmen', 'En İyi İlk Film', 'En İyi Senaryo', 'En İyi Görüntü Yönetmeni', 'En İyi Belgesel', 'En İyi Müzik', 'En İyi Kısa Film' ve 'En İyi İlk Belgesel' dallarında ödül kazananlara yaklaşık 500 bin liralık ödeme yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödül ayıbı temizlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN