CHP'de ilk aday Cavit Arı oldu

CHP'de, İl Başkanlığı için yarışacak isimler netleşmeye başladı. Antalya İl Genel Meclisi eski Başkanı Cavit Arı, İl Başkanı adaylığını resmen açıkladı

Giriş Tarihi: 26.9.2014
Eski İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı, 12 Ekim'de yapılacak CHP Olağanüstü Kongresi'nde İl Başkanlığı'na aday olacağını açıkladı. Bir basın toplantısı düzenleyerek adaylığını açıklayan Arı, partinin Antalya'daki kavgalı görüntüsüne son vermek için yola çıktığını belirtti. Partinin Antalya'da dağınık bir görüntü sergilediğini ifade eden Arı, "Maalesef partinin içerisinde tartışlı bir durum ortaya çıktı. Tabanda bir değişiklik, bir birleştirme, yeniden tüm dengeleri bir araya getirme, bir normalleşme ihtiyacı öne çıktı. Parti tabanı saydığım bu hususlarda başarı sağlayacağıma inandığı için ismimi ön plana çıkardı. Tabanın bu talebini görmezden gelemezdik" dedi.

TABANIN ADAYIYIM

Hiç kimsenin adayı olmadığını belirten Arı, Deniz Baykal'ın kongrede kendisini destekleyeceği yönündeki iddialara, "Ben partideki bu ayrışma sürecine son vermek için aday oldum. Ben tabanın adayıyım. Olağanüstü Kongre sürecinde herkesin oyuna ihtiyacım var ve herkesle de görüşürüm" ifadelerini kullandı. Arı, 'Deniz Baykal ile kongre kararı sonrası özel bir görüşme yaptınız mı' sorusuna ise net bir açıklama getirmedi.

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞME

Adaylık kararının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yüz yüze bir görüşme yaptıklarını söyleyen Cavit Arı, genel merkezin kongreye tek aday ile gidilmesi yönünde bir isteğinden haberdar olmadığını, süreci takip ettiğini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun adaylığından memnuniyet duyduğunu aktaran Arı, "Kongre sürecinde herkes ile görüşeceğim. Ayrım yapmayacağım" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de ilk aday Cavit Arı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN