Konyaaltı sahilinde Hızır Acil İstasyonu

Büyükşehir Belediyesi'nce yaptırılan 112 Hızır Acil istasyonu Başkan Türel ve Sağlık Müdürü Ünal Hüdür tarafından açıldı

Giriş Tarihi: 26.9.2014
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Konyaaltı Sahili 112 Hızır Acil istasyonu Başkan Menderes Türel ve Sağlık müdürü Ünal Hüdür tarafından açıldı. İl Sağlık Müdürü Dr. Hüdür böyle bir yeri kendilerine kazandırdığı için Başkan Türel'e teşekkür etti. Konyaaltı sahili Konyaaltı Belediyesi karşısında sahil kenarında yaptırılan 112 Hızır Acil istasyonu açılışına protokolün yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

ÖRNEK BİR ÇALIŞMA
Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, yapılan 112 Hızır Acil istasyonunun Türkiye'de örnek bir çalışma olduğunu söyledi. Devletin 112 Hızır Acil servisi çalışmasının tüm dünyada örnek alındığını da belirten Türel, "Antalyamızda 2014 yılı içinde helikopterle 300 hasta taşımışız. Bu bizim sağlık alanında ne kadar ileriye gittiğimizin bir işaretidir. Artık dağın başındaki benim vatandaşımın ayağına ambulans gidiyor, Ambulans ulaşamasa hava ambulansı helikopter gidiyor" ifadelerini kullandı.

DÜNYAYA ÖRNEK
İl
Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hüdür ise Konyaaltı Plajları 112 Hızır Acil istasyonunun binlerce kişiye hizmet vereceğini söyledi. 1996'da kurulan 112 Hızır Acil Servisinin ilk başta 7 ambulans 72 personel ile hizmet verdiğini de belirten İl Müdürü Ünal Hüdür, "Bugün Antalya'ya 72 ambulans ve 750 personel ile hizmet sunmaktayız. Sağlık Bakanlığı verilerine göre 50 bin kişiye bir ambulans düşerken Antalya'da 43 istasyon olması gerekirken şu an 52 istasyon var. Biz bunu da yeterli görmüyoruz. 600 kilometrelik sahil bandında istasyon sayısını 62'ye çıkartacağız. Yılda 100 bin vaka taşıyoruz. Mersin - Muğla arasına Antalya'daki 112 Ambulans helikopterimiz hizmet veriyor" dedi.

MOTORA BİNDİ

Yapılan konuşmaların ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Sağlık Müdürü Ünal Hüdür ve davetliler 112 Hızır Acil istasyonun açılışını yaptı. Açılışın ardından Başkan Menderes Türel, 112 Hızır Acil motosikletine binerek gazetecilere poz verdi.

KONYAALTI MARKA PLAJ HALİNE GELECEK
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı sahilinin 6 kilometre 200 metre, dünyaca ünlü Copacabana Plajı'nın 4 kilometre uzunluğunda olduğunu hatırlatarak, "Biz yaptığımız yeni proje ile Konyaaltı Plajı'nı marka haline getireceğiz. Konyaaltı için mimari yarışma düzenliyoruz" dedi. Türel, göreve geldikten sonra Konyaaltı kumsalını vatandaşa bedava yaptıklarını hatırlatarak "Yapılamaz denileni yaptık. Bu kez vatandaşa bedava sunduğumuz şezlongları çaldılar. Güvenlik kamerasından seyrettik. Bu kez şezlogların üstünde tepinmeye başladılar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konyaaltı sahilinde Hızır Acil İstasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN