Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serik'in Almanya çıkarması

Giriş Tarihi: 26.9.2014

Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Kaymakam Erol Rüstemoğlu ve beraberindeki heyet Alman işadamlarını Serik'e yatırım yapmaya çağırdı

Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Serik Kaymakamı Erol Rüstemoğlu ve Belediye Meclisi üyelerinin bulunduğu heyetle gerçekleştirdiği Almanya ziyaretini tamamladı. Gezi kapsamında kardeş belediye ziyaretinin yanında Serik'te üretilen tarım ürünlerinin Almanya'ya pazarlanması ve Almanya'daki Türk- Alman işadamlarının Serik'e yatırım yapmaları için görüşmeler yapıldı.

SERİK'E GELECEKLER

Gezisinin ilk gününde Würzburg şehrinde Würzburg Üniversitesi'nden dünyaca ünlü şehir plancısı Prof. Dr. Martin Schirmer ile bir görüşme yapan heyet önümüzdeki aylarda üniversiteden 40 öğrencisiyle Serik'e gelerek yeniden şehir planlaması yapma konusunda anlaştı. Heyet ayrıca Almanya'nın Stadtführer Schweinfurt Belediyesi ile kardeş belediye ve ticari ilişkiler görüşmesi yaptı. Toplantının ardından Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık Stadtführer Schweinfurt Belediye Başkanı Sebastian Remele'ye yörük poşusu hediye etti.

FİRMALARI GEZDİLER

Ardından Manheim şehrine geçen heyet, güneş enerjisi ile elektirik üretimi yapan Kaco New Energy şirketinin tesislerinde incelemelerde bulundu. Manheim şehrinde faaliyet gösteren Türk gıda şirketi Baktat'ı da ziyaret eden Serik heyeti, Serik'in tarım ürünlerinin Almanya'ya pazarlanması için görüşmeler yaptı.

ALMAN İŞADAMLARINA YATIRIM ÇAĞRISI
Almanya'nın başkenti Berlin'i de ziyaret eden Serik heyeti, iki gün boyunca şehrin planlamasını, meydanları, trafiğin nasıl çalıştığını ve yeni bir şehrin nasıl kurulduğuyla ilgili bilgi alışverişinde bulundu. Serik'in dünyanın en gözde turizm ve tarım kentlerinden biri olduğunu belirten Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, "Antalya'da üretilen ürünün üçte biri Serik'te üretiliyor. Almanya'daki Türk ve Alman işadamlarını Serik'e davet ettik. Buradan Serik'e gelecek işadamlarına her türlü desteği vereceğiz. Hem turizm hem tarımla Almanya pazarında söz sahibi olmak istiyoruz. Türkiye ve Avrupa'dan ilçemize yatırım yapanlar yakın gelecekte karşılığını çok daha fazla alacaklardır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serik'in Almanya çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN