Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li başkan'ın bin liralık ayıbı

Antalya'nın CHP'li Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in başı seçim müziğini yapan grupla dertte. Müzisyenler, 3 bin liralık çalışmanın bin lirasının 6 aydır ödenmediğini iddia etti

Giriş Tarihi: 29.9.2014
Antalya'da müzisyen Tayfun Aygün ve grubu 30 Mart yerel seçimleri öncesi CHP'li Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'e yaptıkları seçim müziğinin bin lirasını alamadıklarını iddia etti. 6 aydır paralarını alamayan grup, Başkan Genç'e de ulaşamadıklarını söyledi.

3 BİN LİRAYA YAPTIK

Müzisyen Aygün, Antalya CHP Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in seçim çalışmasını yürüten ekibin kendilerinden 'Seçim müziği' istediğini, bunun üzerine piyasada 8 bin liraya yapılması gereken işi 3 bin liraya yaptıklarını belirtti. Özel olarak hazırladıkları müziğin sözlerini yazıp derlediklerini anlatan Aygün, "Biz çalışmayı tamamlamak için özel bir stüdyoya bin lira ödeyip müziği tamamlayıp kendilerine teslim ettik" dedi.

BİN LİRAYI ÖDEMEDİLER

Tayfun Aygün, kendilerinin yaptığı müzik ile Turgay Genç'in seçimde iyi bir ivme yakalayıp seçimi kazandığını öne sürdü. Müzik yapım bedelinin 2 bin lirasını kampanya döneminde aldıklarını geriye kalan bin lirayı almak için defalarca Başkan Genç'e ulaşmaya çalıştığını vurgulayan Aygün, "Ne yaptım ne ettiysem başkana ulaşamadım. Son çare özel kaleme not bıraktım. Her arayışımda 'Başkana notunuzu ilettik' diyorlar. Ancak para ortada yok. Guruptaki diğer arkadaşlar benden parasını istiyor. Ben 3 bin liraya anlaşmıştım. Zaten bin lirasını stüdyoya verdim. Biz hatır gönül işi olarak yaptık ama başımıza dert aldık" diye konuştu.

ÖDEMEYECEKSE SÖYLESİN
CHP'li Belediye Başkanı Turgay Genç'in parayı ödemeyecekse kendilerinin ümitlendirilmemesini de isteyen müzisyen Aygün, "Seçim bitti sözler unutuldu. Ödemeyecekse açık açık söylesin. Biz de ümitlenmeyelim. Sanatçının hakkını korumak böyle olmamalıydı. Defalarca konuyla ilgili yaptığımız başvurular ve ricalarımız havada kaldı. Oysaki biz onun adına güvenip bu işe girişmiş ve ona duyduğumuz güveni de müziğin sözlerine yansıtmıştık. Ama yanılmışız" ifadesini kullandı.

İŞTE O MÜZİĞİN SÖZLERİ

Döşemealtı'na bir güneş doğdu Hizmet için sarıldı yola koyuldu Ne dur durak bildi ne yoruldu Döşemealtı'nın umudu oldu Turgay Genç'in adıdır en büyük güven 30 Mart'ta kavuşuruz biz sana en geç Döşemealtı sen geleceğini seç Bakanımız olacak Mimar Turgay Genç Turgay Genç'in adıdır en büyük güven 30 Mart'ta kavuşuruz biz sana en geç Döşemealtı'nın aydınlık yüzü Cesurdur yüreği yiğittir özü Sayılır hatırı dinlenir sözü Gençliğinden alıyor tükenmez gücü Turgay Genç'in adıdır en büyük güvenç 30 Mart'ta kavuşuruz biz sana en geç Döşemealtı sen geleceğini seç Bakanımız olacak Mimar Turgay Genç

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li başkan'ın bin liralık ayıbı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN