Canlı yayında günah çıkardı

Giriş Tarihi: 1.10.2014

CHP Antalya İl Başkanı Kök, yerel seçimlerdeki başarısızlığının nedenlerini anlattı, partisinin bir biçer döver gibi insan öğüttüğünü ifade etti

CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök, uzun süren suskunluğunu Antalya'da yayın yapan yerel Akdeniz TV'de yayınlanan, gazeteci Ali Buldu'nun hazırlayıp sunduğu Yüksek Tansiyon isimli programda bozdu. Kök, yaptığı açıklamalarla partisinin yerel seçimlerde yaşadığı başarısızlığının günahını çıkardı, partisinin biçer döver gibi insan öğüttüğünü söyledi.

SEÇİM GENEL BAŞKAN'IN

30 Mart Yerel Seçimlerinde Antalya'da beklentileri alamadıkları bir seçim yaşadıklarını belirten CHP İl Başkanı Kök, insanın, siyasetin ve çalışmanın olduğu her yerde hata olabileceğini söyledi. Muratpaşa Belediye Başkanlığı'na aday gösterilmeyen Süleyman Evcilmen ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Kök, seçim öncesi bazı konuları açıklayamadığını ifade ederek, "Ben Muhittin Böcek ve Süleyman Evcilmen'in yeniden aday gösterilmesinden yanaydım. Adayların değiştirilmesinin handikap olacağını düşünüyordum. Bunu da Genel Başkanımız'a anlattım. Fakat seçimden 35-40 gün kadar önce Genel Başkanımız tarafından Ankara'ya çağrıldım. Bana Evcilmen'in aday yapılmayacağı açıklandı. İtirazlarımı ve çekincelerimi söyledim. Ama olmadı" dedi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na Muratpaşa adayı konusunda biraz düşünmeyi önerdiğini anlatan Kök, "Ben Manavgat'ta Sayın Akaydın ile çalışma yaparken Sultan Yeğen adını öğrendim. Kesinlikle bu konuda benim bir yaptırımım olmadı. Ancak Sayın Evcilmen konusunda Genel Başkan'ın haklı gerekçeleri vardı. Benim adım sadece konuşmada kaldı. Genel Başkanımız Ümit Uysal'ı aradı ve ona görev verdi. Muratpaşa'yı toparla dedi" ifadelerini kullandı.

ÖNER'İBEN İSTEMEDİM
Erdal Öner'in Kepez adayı yapılmasına da açıklık getiren Kök şunları söyledi: "Burada 4 aday adayımız vardı. Ben Gürkut Acar ile Isparta'ya giderken telefonla bize Erdal Öner'in aday gösterileceği Kepez Teşkilatı tarafından soruldu. Ben de Adnan Keskin'e sordum ve 'Yok' cevabını aldım. Sonra böyle bir şeyin olmadığını ve 4 arkadaşımızla yola devam edeceğimizi söyledim. Fakat bir gün Genel Başkanımız çağırdı ve gece 23 gibi Ankara'da oldum. Genel Başkanımız adayımızın Erdal Öner olduğunu ve anketlerden onun çıktığını söyledi. Ben de bu ismi açıklayamayacağımı kendisinin açıklamasını istedim. Zaten gelip Erdal Öner'in adaylığını Antalya'da kendisi açıkladı. Ama ne hikmetse günah keçisi olarak Devrim Kök adı ortaya atıldı."

BİZİM PARTİMİZ BİÇER DÖVER GİBİ
Siyasi partilerde insan kaybetmenin çok kolay olduğunun altını çizen CHP Antalya İl Başkanı, "Özellikle bizim partimiz sanki biçer döver gibi. Sürekli insan biçip doğruyor" ifadelerini kullandı. Kök, partilerindeki yapı gereği Genel Başkan'ın bir açıklaması durumunda onun yanında asker gibi çalışma olduğunu vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti: "Bizim partimizdeki biçer döver grup aday yerine sistemi sorgulamalıdır. Ama onu yapmak yerine hep beni öne attılar" diye konuştu.

HERKES LİSTE PEŞİNDE

Parti içi muhalefete sert eleştiri yapan Kök, "Herkes bizim kadar çalışsaydı keşke ama olmadı. Bizi eleştirenler hep böyle kıyıda köşede pusuda bekleyen, adayla birlikte mücadele etmeyen, aday tökezlesin de hatta il başkanı indiriliversin de yerine benim kontrol edebileceğim biri gelse de biz şu milletvekilliği listelerini bir yapıversek diye düşünen arkadaşlarımız var maalesef. İktidar olamamamızın sebebi sevgisizliktir. 2,5 yıl içinde bana yapılanları ben yeni seçilecek il başkanına yapmayacağım" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canlı yayında günah çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN