Kurbanlıklar haczedildi

Antalya'nın ilçesinde uygulanan bir haciz işlemi görenleri şaşırttı. Kamyonetlere yüklenerek götürülenler bu kez eşya yerine kurbanlıklardı

Giriş Tarihi: 2.10.2014
Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Antalya'nın ilçesinin Kuzdere Mahallesi'nde oturan Ferhat Çelik'in, beslediği kurbanlıklar iddiaya göre babasının borçlu olduğu kişi tarafından icra yoluyla haczedildi. Bahçeye gelen jandarma, icra memuru ve avukattan oluşan bir grup, bahçedeki ağıllarda bulunan 60 koyun ve keçiyle ilgili tutanak tuttu. Haczin baba Adnan Çelik'in borçlu olduğu belirtilen kişinin alacağıyla ilgili olduğu anlaşıldı ancak yapılan itiraz kabul görmedi. Adnan Çelik, hayvanların kendisine değil, oğluna ait olduğunu söylediyse de hacze mani olamadı.

HAYVANLAR BENİM

Kurbanlıkları haczedilen Ferhat Çelik, uygulamanın haksız ve adaletsiz olduğunu ileri sürerek "Babamın borcu vardı ama benim yoktu. Babamla aynı binada oturuyoruz. Haczedilen hayvanlar benimdir. Bunların hepsi satıldı. Satın alanların durumu ne olacak?" diyerek elinde Kemer İlçe Tarım Müdürlüğü'nün düzenlediği belgeleri gösterdi ve hacizle ilgili suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Haczedilen hayvanlar bilinmeyen bir yere götürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurbanlıklar haczedildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN