Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'deki ilk karma mehteran

Türkiye'nin ilk kadın ve erkeklerden oluşan karma mehteran takımı, Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde kuruldu. Mehteran takımı ilk konseri vermek için sabırsızlanıyor

Giriş Tarihi: 3.10.2014
Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde Türkiye'nin ilk karma mehteran takımı kuruldu. 5 kadın 35 erkekten olmak üzere toplam 40 gönüllünün yer aldığı mehteran takımı, haftanın her günü 18.00-20.00 saatleri arasında şehir stadında Mehteran Hocası Ümit Meşe tarafından eğitiliyor. Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, "Çalışma bittiğinde Antalya bölgesindeki kutlamalarda Gazipaşa Mehteranı olarak boy göstereceğiz" dedi. Mehteran hocası Ümit Meşe ise "İlk karma mehteran takımını kurduk. İlk konserimizi de Gazipaşa'da vereceğiz" diye konuştu.

O DÖNEMİ GERİ GETİRİYORUZ

Mehteran takımından Fatih Gül, hep bir mehter takımında olma arzusu taşıdığını, bu hayalini gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Takımın kadın üyelerinden Suzan Tufan ise, "Osmanlı İmparatorluğu'nun şaşaalı dönemini mehteran vasıtasıyla hissediyoruz. O döneme yetişemesek de bu yolla o dönemi geri getiriyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'deki ilk karma mehteran
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN