Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirel'in konuğu Clinton

Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi'nin açılışına eski ABD Başkanı Clinton'ın katılması bekleniyor

Giriş Tarihi: 10.10.2014
Isparta'nın Atabey İlçesi'ne bağlı İslamköy'de bulunan 'Demirel Külliyesi' olarak da adlandırılan 'Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi'nin açılışına sayılı günler kaldı. 16 bin m2'lik arazi üzerine tasarlanan müze deneyimli mimarlar tarafından hayat buluyor. Müzenin açılışının 26 Ekim'de gerçekleştirileceği öğrenilirken, açılışa dünya liderleri de davet edildi.

CLINTON VE ALİYEV

Açılışa Amerika Birleşik Devletleri'nin 42'nci Başkanı Bill Clinton da davet edildi. Resmi olmayan bilgilere göre, Clinton davete olumlu yanıt verdi. Açılışın bir diğer önemli konuğu ise Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev. Aliyev'in de Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi'nin açılış törenine katılması bekleniyor.

İLK KEZ BÖYLE BİR MÜZE OLACAK
Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi'nde, 46 bin kitap, 7 bin hediye eşya, 6 bin teyp-video kaydı, 120 bin fotoğraf, 32 bin gazete- dergi, 500 giysi koleksiyonu ile 6 milyon belge bulunuyor. Adalet Partisi ve Doğru Yol Partisi'ne ait izleri de taşıyan müzede, Demirel'in Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı dönemlerinde verilen hediyeler de sergilenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirel'in konuğu Clinton
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN