Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehir Hastanesi'nde geri sayım

755 yatak kapasiteli Isparta Şehir Hastanesi ile ilgili bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi. 573 milyon TL tutarındaki yatırım 2 yıl içinde hizmete girecek

Giriş Tarihi: 12.10.2014
Şehir Hastanesi'nde geri sayım
Türkiye'nin önemli şirketlerinden biri olan Akfen İnşaat tarafından kamu-özel sektör işbirliği modeliyle yatırımı üstlenilen 755 yatak kapasiteli Isparta Şehir Hastanesi'nin projesi tanıtıldı. İki gün devam eden toplantılara, Akfen Holding Murahhas Üyesi İrfan Erciyas ve Akfen İnşaat Genel Müdürü Coşkun Mesut Ruhi katıldı.

2 YILDA BİTİRİLECEK

Erciyas, Isparta Şehir Hastanesi'nin yatak kapasitesi, teknolojik imkanları ve sahip olduğu diğer alt yapı özellikleri ile son derece modern bir şehir hastanesi olacağını söyledi. İrfan Erciyas, "İnşaat dönemi boyunca Sağlık Bakanlığı hiçbir bedel ödemeyecek" dedi. Şehir Hastanesi projesinin entegre yapısı ile sadece Isparta'nın değil bölgenin en büyük sağlık merkezi olacağını ifade eden Erciyas, "Kamu özel ortaklığı iş modeliyle yapılacak yatırımın tutarı 573 milyon TL olacak. İnşaata başladıktan sonra iki yıl içinde Şehir Hastanesi'ni hizmete açmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

2 YILDA TAMAMLANACAK, 25 YIL İŞLETİLECEK
Proje toplantısında konuşan ve projenin teknik özellikleri hakkında bilgi veren Akfen İnşaat Genel Müdürü Coşkun Mesut Ruhi ise Şehir Hastanesi'nin 198 bin metrekare alana yapılacağını söyledi. Ruhi, "Genel hastane bölümü 450, kadın doğum ve çocuk hastanesi bölümü 305 olmak üzere proje toplam 755 yatak kapasiteli olacak. Ayrıca proje kapsamında 18 ameliyathane ve 204 poliklinik yer alacak. 67 bin metrekarelik kapalı otopark alanı 2 bin 262 araç kapasitesine sahip olacak" dedi. Hastanenin işletme süresinin ise 25 yıl olduğu kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehir Hastanesi'nde geri sayım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN