Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konya yolu kısalıyor

Antalya'yı Konya'ya bağlayacak yolun Taşağıl-Beyşehir arasındaki bölümünü inceleyen Milletvekili Badak, yolun 2016 yılında hizmete açılacağını söyledi

Giriş Tarihi: 13.10.2014
Konya yolu kısalıyor
AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Karayollar 13.Bölge Müdür Yardımcısı Yalçın Kavak ve AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz Antalya'yı Konya'ya bağlayacak olan ve Manavgat ilçesi Taşağıl Mahallesi'nden geçen Taşağıl-Beyşehir yolunda inceleme yaptı. AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Antalya ile Konya arasını 90 kilometre kısaltacak karayolu inşaatının 5 bin 300 metrelik ve içinden 12 metre genişliğinde İbradı Başlar Tüneli inşaatı ile eş zamanlı bitirilmesinin ve 2016 yılında hizmete açılmasının planlandığını belirtti.

80 MİLYONLUK TÜNEL

Badak, "İbradı Başlar Tüneli'nde her iki taraftan günde 24 saatlik çalışma ile ortalama 7 metrelik kazı yapılıyor. Şu an 500 metrelik bölümü kazılmış durumda. Tünelin maliyeti 80 milyon liradır. Yol inşaatının ödenek sorunu söz konusu değildir. Yolun tamamlanarak hizmete açılmasıyla sadece Antalya'dan değil Manavgat'tan da Konya'ya ulaşım kısalacak" dedi.

500 METRESİ TAMAM
Şu ana kadar tünelin bir ucundan 350 diğer ucundan da 150 metrelik delme işlemini bitiren ekipler, 2016 yılının ilk çeyreğinde ışığın tünel ile buluşmasını planlıyor. Karayolları 13'üncü Bölge Müdürü Şenol Altıok, günlük ilerleyişin daha artması için gerekli hesaplamaların sıklıkla yapıldığını söyledi. Altıok, "Tünelde 2016'nın ilk çeyreğinde ışık görülecek. 2016 sonunda trafiğe açılması hedefleniyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konya yolu kısalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN