Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doktorluğa ilk adım

AÜ Tıp Fakültesi'nin 'Geleneksel beyaz önlük giyme' töreni gerçekleşti. Fakülteye ilk adımını atan 341 öğrenci beyaz önlüklerini ilk kez giydi

Giriş Tarihi: 14.10.2014
Doktorluğa ilk adım
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bu yıl 7'ncisi düzenlenen 'Geleneksel beyaz önlük giyme' töreninde 341 öğrenci önlük giydi. Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleşen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Çetinkaya, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Meral Gültekin, Alanya Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Kuloğlu, öğretim üyeleri ile öğrenci aileleri katıldı. Tören öncesi öğrenciler ellerinde önlükleri ile sahnede yerini aldıkta sonra Fakülte Dekanı Prof. Dr. Meral Gültekin, sunum yaparak öğrencilerin 6 yıl boyunca alacakları eğitim konusunda öğrenci ve ailelere bilgiler verdi.

341 ÖĞRENCİNİN YARISI KADIN

Prof. Dr. Meral Gültekin, bu yıl birinci sınıfa 341 öğrencinin kayıt yaptırdığını bu rakamın yarısının kadın öğrenci olduğunu söyledi. Kadın öğrenci sayılarının yüzde 50 olmasının kendilerini mutlu ettiğini de belirten Prof. Dr. Gültekin, "İyi hekim olmak için iyi insan olmak şart. Öğrencilerimize bu yönde eğitim veriyoruz. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yılda 800 bin hastaya poliklinik, 40 bin hastaya yatılı hizmet sunuyor" dedi. Sunumun ardından Prof. Dr. Çekinkaya, Prof. Dr. Gültekin ve Prof. Dr. Kuloğlu öğrencilere beyaz önlük giydirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doktorluğa ilk adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN