Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Türker yeni görevine başladı

Antalya Valisi Muammer Türker, Hükümet Konağı'ndaki törenle yeni görevine başladı. Vali Türker, ilk açıklamasında kurumlar arası işbirliği mesajı verdi

Giriş Tarihi: 14.10.2014
Vali Türker yeni görevine başladı
Antalya'nın yeni Valisi Muammer Türker, dün göreve başladı. EXPO 2016 Antalya'nın simgesi olan çiçek ve çocuk ile karşılanan Türker için düzenlenen törene, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile bazı belediye başkanları katıldı.

İLK MESAJ 'İŞBİRLİĞİ'
Valilik toplantı salonunda protokol ile ilk toplantısını yapan Türker, verdiği ilk mesajda birlik çağrısı yaptı. Sivil toplum kuruluşları ve özel sektör ile işbirliği içerisinde olacaklarının sinyalini veren Türker, "Antalya çok ciddi potansiyeli olan bir vilayet. Biz kamu görevlileri olarak elimizden geldiği kadar yönlendirici rol üstleneceğiz. Ama burada sivil toplum önemli, özel sektör çok önemli. Bunlar ile işbirliği içerisinde olacağız. Sadece kamu görevlilerinden değil, sivil toplum kuruluşlarından da özel sektörden de yerel yönetimlerden de çok ciddi öneriler bekliyoruz. Hatta açık söyleyeyim gerekiyorsa eleştiri de bekliyoruz ama önerisi ile birlikte. Biz bundan mutluluk duyarız" dedi. İlerleyen tarihlerde Antalya'yı bekleyen çok önemli iki proje olduğunu belirten Vali Türker, "Bunların başında EXPO var. Kamu kurumları ve özel sektör için önceliği olan bir proje. Buna iyi bir şekilde hazırlanmamız gerekiyor. En ufak bir hatayı kaldırmayan bir çalışma. Gelecek yıl da önemli dünya liderlerini ağırlayacağımız G-20 zirvesi var. Bunların dışında Antalya'nın çok önemli faaliyet alanları var. Sadece turizm ve tarımdan ibaret değil Antalya" ifadelerini kullandı.

RAKİBİMİZ İSTANBUL
İstanbul'u Antalya'ya rakip gören Türker, "Antalya, yurt dışında en çok tanınan ikinci şehir. Tek rakibimiz İstanbul gibi algılanabilir ama biz rekabeti tatlı bir mesele olarak görüp, bunun gereğini yapma arzusundayız. Antalya'da öne çıkan iki sektör var, turizm ve tarım. Bunların dışında yılın 12 ayı 7/24 yaşayan bir şehir. Ben daha önce değişik vesileler ile görev gereği geldim ama ilk defa çalışmak kısmet oluyor. 27 yıllık bir devlet tecrübesi ve bunun sonucunda elde ettiğimiz bir parça tecrübe varsa bunu da Antalya'nın hizmetine sunmaktan mutluluk duyacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Türker yeni görevine başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN