Vekil Badak'tan SİAD'lara eleştiri

Antalya Milletvekili Badak, ANSİAD'ın konuğu olduğu toplantıda 2002'den sonra SİAD'ların, ağalığa soyunan TÜSİAD'ın torbasına girdiğini söyledi

Giriş Tarihi: 16.10.2014
Vekil Badak'tan SİAD'lara eleştiri
Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ANSİAD) 15. Olağan toplantısında konuşan ANSİ- AD Kurucu Başkanı, AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, "Anadolu SİAD'ları, özüne, yerel vizyonlarına dönmelidir" dedi.

MÜSİAD'A ÖVGÜLER
"İnandığınız zaman hayaliniz gerçekleşiyor" diyen Badak, hükümetin 2023 vizyonuna karşı 2030 yılı vizyonunu açıklayarak, 2002 sonrası SİAD'ların, Batı Networku'nun Ortadoğu'daki gözdesi olan ve SİAD ağalığına soyunan TÜSİAD'ın torbasına girdiğini öne sürdü, bu oyuna gelmeyen MÜSİAD'a övgüler yağdırdı.

KOL KOLA GELME ZAMANI

MÜSİAD'ı örnek göstererek TÜSİAD'ın torbasına girmeyen SİAD gruplarının, tebrik edilecek uluslararası fuarlara ve binlerce uluslararası girişimci bulunan platformlara sahip olduklarını söyleyen Badak, "Şimdi kırgınlıkları giderme, kol kola girme zamanıdır. Türkiye'nin önünde yeni fırsatlar ve tehditler vardır. SİAD'lar enerjilerini idealist yüksek nitelikli yatırımcı işadamlarının sorunlarına ayırmalıdır" diye konuştu.

IRKÇILIKLA SAVAŞ

Radikal ırkçılık başta olmak üzere ayırımcılık ve güven bunalımının Anadolu'da yatırım ortamını etkilediğini anlatan Sadık Badak, "Irkçılık ve ayrımcılığa karşı, veremle, veba ve kanserle olduğu gibi mücadele etmeliyiz" dedi. Yatırım ortamını olumsuz etkileyen unsurlardan birinin de güven ortamı olduğunu ve güvenin birlikte çalışmanın temel enerji kaynağı olduğunu hatırlatan Sadık Badak "Meslek odaları ve derneklerimizde bireysel güveni zedeleyen seçim usulleri gözden geçirilmelidir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vekil Badak'tan SİAD'lara eleştiri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN