Antalyalı aşık olursa

Kız arkadaşıyla buluşmak için Antalya'dan Meksika'ya giden Kurt, geri gönderilmek istenince olay çıkardı. Antalyalı Mustafa Kurt, elçilik devreye girince kaldığı ülkede sevgilisi ile evlendi

Giriş Tarihi: 17.10.2014
Antalyalı aşık olursa
İnternetten tanıştığı ve aşık olduğu kız arkadaşı için Meksika'ya giden Antalyalı Mustafa Kurt, vizesindeki sorun nedeniyle Türkiye'ye gönderilmek istenince uçakta olay çıkardı. Türkiye'nin Meksiko Büyükelçiliğinin girişimleri sonucu ülkeye girişine izin verilen Kurt, uğruna uçağın kalkışını engellediği Meksikalı arkadaşıyla evlenerek, aşk hikayesini mutlu sonla bitirdi.

POLİSLE TARTIŞTI

44 yaşındaki Mustafa Kurt, 4 ay önce internetten Meksika'da polis olarak görev yapan 42 yaşındaki Elsa Lorena Miranda ile tanıştı. İnternette arkadaşlıklarını sürdüren ve birbirlerine aşık olan Kurt ve Miranda, buluşmaya karar verdi. Kurt, vize ve pasaport işlemlerini tamamlayarak Meksika'ya gitti. Yaklaşık 20 saatlik yolculuğun ardından Meksika'ya ulaşan Kurt, vizesinde logo bulunmaması gerekçesiyle ülkeye alınmadı. Meksika polisince Türkiye'ye gönderilmek üzere uçağa bindirilen Kurt, polisle tartışmaya başladı. Tartışma üzerine pilot, bu şekilde uçağı kaldırmayacağını bildirdi.

MEKSİKA'DA YAŞAYACAKLAR
Olaydan haberdar edilen Türkiye'nin Meksiko Büyükelçiliği devreye girdi. Vize sorununun çözülmesi üzerine Kurt'un ülkede kalmasına izin verildi. Antalyalı Kurt ile Meksikalı polis memuru akradaşının aşkı, 11 Eylül'de mutlu sonla bitti. Çift, Meksika'nın Toluca kentinde düzenlenen törenle dünya evine girdi. Kurt, kız arkadaşıyla Meksika'da yaşayacaklarını söyledi.

FİLM GİBİ HİKAYE

Eşi ile daha sağlıklı iletişim kurmak için İspanyolca öğrendiğini dile getiren Kurt, "O da Türkçe öğrenmeye başladı. Meksika'nın yaşam tarzına alışmakta zorlanıyorum ama eşim bana yardımcı oluyor" dedi. Yaşadıklarını bir film senaryosuna benzeten Kurt, "En büyük sıkıntıyı yemeklerde yaşıyorum. Meksikalı eşime ve arkadaşlarına Türk mutfağını öğretiyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalyalı aşık olursa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN