Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 bin yatak ekleniyor

Giriş Tarihi: 20.10.2014
2 bin yatak ekleniyor

Antalya genelinde 2 bin 500 hastane yatak sayısına ilk etapta bin, Kent Hastanesi'nin tamamlanması ile birlikte bin yeni yatak daha eklenecek

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Erdoğan Taş, 2015 yılında kent merkezi ve ilçelerde olmak üzere toplamda bin yeni yatağın hizmete gireceğini, kent hastanesinin tamamlanması ile birlikte yeni bin yatağın devreye gireceğini bildirdi. 11 hastane inşaatının bir kısmının yapımının tamamlandığı da açıklayan Taş, bir kısmının ise devam ettiğini ifade etti. Sütçüler Devlet Hastanesi inşaatını gezen Dr. Taş, "2014 yılı Mart ayında başladığımız hastane inşaatı hızla sürüyor. Ekip gece gündüz çalışıyor. Burası tamamlandığında 300 yatak hizmete girecek. Sütçüler Devlet Hastanesi'nin devreye girmesi ile bölge ve kent rahatlayacak" dedi.

DOĞUM HASTANESİ

Genel Sekreter Dr. Erdoğan Taş, Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yapımı süren 300 yataklı Kadın Doğum Hastane inşaatının da devam ettiğini söyledi. Yeni yapılan Kadın Doğum Hastanesi'nde çocuk servisinin de bulunacağını belirten Dr. Taş, "Bu hastane Antalya için çok önemli. Kentteki ilk tam teşekküllü kadın doğum hastanesi olacak" diye konuştu.

İLÇELERE YENİ YATAK
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Taş, ilçelerde de hastane inşaatlarının devam ettiğini, bir kısmının ise tamamlandığını ifade etti. Kemer, Kaş ve Elmalı ilçelerine 50' şer yataklı hastanelerin yapılarak tamamlandığını da belirten Dr. Taş, "Alanya'ya yeni hastane yapıyoruz. Gazipaşa'da 75 yataklı yeni hastane devam ediyor, Manavgat'a yine 100 yataklı hastane yapıyoruz. Alanya'ya ise 200 yataklı hastaneler kuruyoruz. Bu hastaneler dünya standartlarında olacak. Sağlık turizmi için de hizmet verecek" ifadelerini kullandı.

MASA DAĞI'NA KENT HASTANESİ YAPILACAK
Dr. Erdoğan Taş, Kepez'de Masa Dağı'na kurulacak olan bin yataklı Kent Hastanesi'nin ise Kepez Belediye Meclisi'nden de planının geçtiğini vurguladı. Çok yakında bu hastane inşaatının başlayacağını da belirten Taş, bu hastanenin de en kısa sürede devreye girmesi ile Antalya il genelinde hastane sorunu ortadan kalkacağını sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 bin yatak ekleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN