Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÖREX'in kapıları 5'inci kez açılıyor

Giriş Tarihi: 22.10.2014
YÖREX'in kapıları 5'inci kez açılıyor

Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) bugün Antalya EXPO Center'da kapılarını açıyor. 62 il ve KKTC'den 325 katılımcı, ürünlerini 113 stantta sergileyece

Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), bugün Antalya Anfaş EXPO Center'da kapılarını açacak. 62 il ve KKTC'den 325 katılımcının 113 stantta temsil edileceği fuar, bugün düzenlenecek törenle ziyaretçilere açılacak. Beş yıl önce açılan ilk YÖREX'te coğrafi işaretli ürün sayısının 119 olduğu hatırlatılırken bu yıl açılan fuarda ürün sayısının 183'e ulaştığının altı çizildi.

100 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR

Antalya Ticaret Borsası'nın (ATB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteği ile düzenlediği 5'inciYöresel Ürünler Fuarı'nın (YÖREX), Anadolu'nun her yöresinin birbirinden değerli ürünleri için farkındalık yarattığını ifade eden ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, geçmiş beş yılın tecrübesiyle daha yoğun bir katılımla gerçekleştirecekleri fuara 100 bin ziyaretçi beklediklerini ifade etti.

YÖRESEL İŞARET ARTIŞI

Son dönemde aşırı göçle boşalan ilçe ve köylerde üretimi tekrar harekete geçirmek için çaba sarf ettiklerini belirten Çandır, YÖREX'ten önce internete girdiğiniz zaman elle sayılabilecek kadar yöresel ürünlerle ilgili satış organizasyonu olduğunu belirterek "YÖREX'ten sonra saymakta zorlanıyoruz. Bütün illerimizde coğrafi işaret almak için bir seferberlik var" şeklinde konuştu. Antalya'ya gelen turistlere Anadolu coğrafyasını tanıma fırsatının sunulduğu ve Türkiye'nin tanıtımının da yapıldığı fuara Antalyalıların da yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Gelecek yıllarda uluslararası yapılması düşünülen fuara gelmek isteyenler için Antalya'nın 10 değişik noktasından ücretsiz servis kaldırılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YÖREX'in kapıları 5'inci kez açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN