Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selin ilk bilançosu

Giriş Tarihi: 29.10.2014
Selin ilk bilançosu

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, sel ve su baskınlarının ardından yapılan ilk hasar tespit çalışmasına göre 400 ev ve iş yerinin yanı sıra 250 adet aracın zarar gördüğünü açıkladı

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, ilçede yaşanan sel ve su baskınlarının ardından yürütülen çalışmaların ilk sonuçlarına göre 400 ev ve iş yeri ile 250 aracın zarar gördüğünün belirlendiğini bildirdi. İlk birkaç saatte metrekareye 280 kilogram yağış düştüğünü hatırlatan Bulgurlu, "Ev ve araçlarda görülen zararın dışında çiftçilerimizden de 200 civarında ihbar geldi. Pamuk, yer fıstığı ve kabak gibi tarım ürünlerinin zarar gördüğü gelen bilgiler arasında. Yine 3 serada hasar oluştuğu bildirildi. Bir çiftlikte çok sayıda küçük ve büyükbaş hayvan telef oldu" bilgisini verdi.

NARAS FELAKETİ ÖNLEDİ

Bulgurlu, Naras Barajı'nın büyük bir felaketi önlediğini ifade ederek, "Manavgat Irmağı'ndan önemli bir taşkın meydana gelmedi. Çünkü Naras Barajı bu yıl su tutmaya başlamıştı. Naras Barajı'nda su 7 metre yükseldi. Eğer Naras Barajı olmasıydı Naras Çayı'ndan gelen kontrolsüz su, Manavgat Irmağı'nı yükselterek daha büyük bir sel felaketine yol açabilirdi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selin ilk bilançosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN