Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayrama gölge düştü

Giriş Tarihi: 30.10.2014
Bayrama gölge düştü

Muratpaşa Belediyesi'nin düzenlediği fener alayı yürüyüşünde zabıta araçlarından AK Parti aleyhine slogan atılması kutlamalara gölge düşürdü. Zabıtaya vatandaşlar tepki gösterdi

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlediği fener alayı kortejine siyaset bulaştırıldı. Kutlama sırasında Muratpaşa Belediyesi'ne ait zabıta araçlarından AK Parti aleyhine slogan atılması, hem yürüyüşe katılan vatandaşların hem de Antalyalıların tepkisine neden oldu. Cumhuriyet coşkusuna siyaset karıştırıldığını düşünen vatandaşlar ile zabıtalar arasında tartışmalar yaşandı. Konyaaltı Beach Park girişinden başlayıp Konyaaltı Caddesi boyunca devam eden ve Cumhuriyet Meydanı'nda son bulun fener alayı kortejine Muratpaşa Belediyesi'ne ait zabıta araçlarından atılan sloganlar damga vurdu. Büyük bir coşkuyla cumhuriyetin ilan edilişinin 91'inci yılını kutlayan vatandaşlar, belediye görevlilerince atılan siyasi sloganlara tepki gösterdi. 'Kahrolsun AKP emperyalizmi' 'Kahrolsun ABD, işbirlikçi AKP' 'Kahrolsun PKK işbirlikçi AKP' gibi sloganlar atan zabıta memurlarına, yürüyüşe katılan vatandaşlar engel oldu.

İNTERNETE DÜŞTÜ
Bu arada slogan atanlara tepki gösteren vatandaş ile belediye görevlileri arasında yaşanan tartışmanın video görüntüleri internete düştü. Görevliye tepki gösteren vatandaşın, "Niye siyaset yapıyorsunuz? Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyoruz" dediği, görevlinin de yanıt olarak, "Biz bu yürüyüşü 2011 yılından beri yapıyoruz. Bu sloganları hep atıyoruz" dediği görüldü. Yaşananların duyulmasının ardından Antalyalılar tepkilerini sosyal medya üzerinden gösterdi. En sert tepkiyi ise AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse verdi. Köse, bunu yaptıranların sadece kendilerini küçülttüklerini belirterek, bu tip olayları düzenleyenlerin amaçlarının Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamak olmadığını söyledi. Video görüntülerindeki konuşmaları hatırlatan Köse, "Demek ki maksat cumhuriyeti kutlamak falan değil" dedi.

KENDİLERİNİ KÜÇÜLTTÜLER
Yürüyüşe katılanları tenzih ettiğini, sözlerinin bu tip davranışları organize edenlere olduğunu ifade eden Köse, "Bunları organize edenlerin maksadı AK Parti iktidarına, bu devleti yönetenlere küfür ettirmektir. Bunu bir kez daha net bir şekilde görmüş olduk. Bu tavırları ancak kendilerini küçültüyor. Aklıselim düşünen her vatandaşımızın gerçeği gördüğünü düşünüyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayrama gölge düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN